Урок № 12 Додавання та віднімання на основі десяткової нумерації. Переставний закон додавання. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 12 Додавання та віднімання на основі десяткової нумерації. Переставний закон додавання.

Урок № 12

Додавання та віднімання на основі десяткової нумерації. Переставний закон додавання. Сутність процесу
розв’язування задач, рівнянь

Мета уроку: удосконалювати обчислювальні навички; сформувати поняття про переставний закон додавання; поглибити знання щодо вміння розв’язувати рівняння; виховувати акуратність, сумлінність.

Очікувані результати: учні знають і називають компоненти дії додавання, використовують на практиці переставний закон додавання, розв’язують задачі з додатковим логічним навантаженням.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент
  • 2.   Актуалізація опорних знань

2.1. Перевірка домашнього завдання.

— Які числа ви вставили на місці пропущених чисел?

— У який спосіб ви розв’язали задачу?

— Що спільного у розв’язуванні всіх рівнянь?

2.2. Хвилинка каліграфії.

2.3. Робота у групах. (Роздавальний матеріал).

Картка 1

Випишіть у зошит числа зайвого ряду. (Відповідь: 10, 20, 30, 40, 50.)

2 5 8 11 14

1 4 7 10 13

10 20 30 40 50

3 6 9 12 15

Картка 2

Розв’яжіть «кругові» приклади.

62 – 21 =     54 – 53 =

18 + 50 =    41 – 11 =

Картка 3

Розв’яжіть «кругові» приклади.

98 – 44 =     68 – 8 =

30 + 68 =    1 + 17 =

2.4. Робота з геометричним матеріалом.

— Побудуйте пряму і розмістить на ній точки А, В, С так, щоб АВ = 3 см, ВС = 2 см.

— У скількох точках пряма перетинає коло? Скільки точок перетину лежить на прямій? На колі? А скільки всього спільних точок?

2.5. Фізкультхвилинка.

Слово вчителя (супроводжується рухами учнів)

По долині ми гуляєм
І зарядку починаєм.
Справа — ліс, а зліва — поле,
Унизу іскриться море.

— Покажіть, як вітер грається з листочками в лісі, як зайчики стрибають, як птахи летять над полем, як хвилі моря котяться.

  • 3.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Сьогодні ми познайомимося з математичним законом. Ви здивовані? Так, в математиці також існують закони. Вони допомагають знаходити зручний спосіб розв’язування завдань.

  • 4.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Вправа «Поміркуємо».

Перед вами два візочки із цеглою. Потрібно перевантажити всі цеглини на один візочок. На одному візочку 10 цеглин, а на другому — 3. На який візочок це можна зробити швидше? Чому ви вирішили саме так?

4.2. Робота з підручником (№ 72, 73.)

— Запишіть переставний закон додавання (с.16).

— Як ви скористались переставним законом при обчисленні?

  • 5.   Узагальнення і закріплення знань

5.1. Робота за варіантами (№ 74).

— У який спосіб ви розв’язали задачу?

— А хто розв’язав задачу шляхом складання рівняння?

— Які рівняння у вас вийшли?

5.2. Робота в парах. Вправа «Числовий марафон» (№ 70, 71).

5.3. Робота в групах. (№ 75, 76)

— Оберіть своєю групою одне рівняння та задачу і розв’яжіть.

— У кожному з рівнянь невідомий один компонент. Який? Як його знайти?

— Прочитавши задачу, зверніть увагу на її особливість.

(Розв’язання:

1) 4 – 1 = 3 (л.) — відкласти однакові.

2) 28 – 3 = 25 (л.) — різні.)

  • 6.   Підсумок уроку

Бесіда з учнями

— З яким математичним законом познайомилися?

— Які ще завдання розв’язували на уроці?

  • 7.   Домашнє завдання

Виконайте завдання № 77, 78. Порівняйте числові вирази, обчисливши результати. Переведіть дециметри в сантиметри та розв’яжіть задачу.

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (15.11.2015)
Переглядів: 373 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: