Урок № 11 Назви компонентів дії додавання. Знаходження невідомого доданка, суми. Розв’язування рівнянь. - Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд)

Урок № 11 Назви компонентів дії додавання. Знаходження невідомого доданка, суми. Розв’язування рівнянь.

Урок № 11

Назви компонентів дії додавання. Знаходження невідомого доданка, суми. Розв’язування рівнянь. Сутність процесу розв’язування задач

Мета уроку: формувати в учнів поняття про рівняння; удосконалювати знання про назви компонентів дії додавання, вчити знаходити доданок, суму; поглиблювати навички розв’язування задач; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення; виховувати старанність, інтерес до математики.

Очікувані результати: учні називають компоненти дії додавання, вміють розв’язувати рівняння, аналізують та розв’язують задачі.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований.

 

  • 1.   Організаційний момент

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка присутності учнів: кількість за списком _______, кількість присутніх на уроці _______, відсутніх __________.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • 2.   Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

Слово вчителя

Любі діти, добрий день! Зичу праці і пісень. А ще, друзі, всім бажаю сил, натхнення на весь день.

Сьогодні ми продовжимо подорож цікавою країною Математики! А тому — Привітайтеся зі мною,
І з оцього побажання
На урок візьміть з собою
Знання, навички й старання.
Попрацюйте всі старанно,
Щоб почути укінці,
Що у нашім другім класі
Діти — просто молодці!

  • 3.   Актуалізація опорних знань учнів

3.1. Колективна робота. (Роздавальний матеріал.)

Спишіть, заповнюючи пропуски.

2 дм 7 см = __ см     7 см 4 мм = __ мм     1 м = __ см

80 см = __ дм           64 см = __ дм __ см  100 см = __ м

3.2. Хвилинка каліграфії.

— Давайте пригадаємо написання цифри 9.

Цифра 9, чи дев’ятка, —             

Наче в цирку акробатка:             

Сторчака перевернеться,            

Зразу шісткой обернеться.

Шістку вмить переверни

Вниз хвостом і нам скажи,

Нову цифру як назвати.

Чи не знаєте, малята?

— Запишіть цю цифру за зразком.

3.3. Гра «Хто швидше?» (№ 61).

3.4. Фізкультхвилинка.

Слово вчителя (супроводжується рухами учнів)

Раз, два, три, чотири —
Набираємося сили.
Світить сонечко у небі,
До нього стрибнути треба,
Раз, два — руки в боки,
Три, чотири — два підскоки.
П’ять, шість — нахились,
Сім, вісім — розпрямись.
Дев’ять, десять — всі присіли,
І за парти тихо сіли.

  • 3.   Сприйняття й осмислення нового матеріалу

3.1. Робота в групах (№ 62).

— Невідоме число позначають латинською буквою х. Запис х + 2 = 3 — це рівняння.

— Прочитаймо правила розв’язування рівнянь на с. 14–15.

— Складіть умову задачі за малюнком. (Приклад: Сашко і Тетянка збирали в парку опале листя. Вони склали з нього букет і порахували листочки. Усього їх там було 18. Сашко назбирав 4 листочки. Скільки зібрала Тетянка?)

— У який спосіб ви розв’язуватимете задачу?

— Чи можна її розв’язати по-іншому?

3.2. Робота з підручником (№ 63, 64).

3.3. Колективна робота з розв’язування задач (№ 65–67).

— Розв’яжіть задачу № 65 шляхом складання рівняння.

— Складемо короткий запис задачі № 65 у вигляді схеми. У який спосіб можна її розв’язати? (За діями, виразом).

— Задачу № 67 краще розв’язати в таблиці.

  • 4.   Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

— Що таке рівняння?

— Як позначають невідоме число?

— Як знайти невідомий доданок? Суму?

  • 5.   Домашнє завдання

— Виконайте завдання № 68, 69.

— У який спосіб можна знайти результат задачі?

— Який із компонентів рівняння треба знайти?

 

Категорія: Математика 2 клас (Ф.М. Ривкінд) | Додав: uthitel (14.11.2015)
Переглядів: 397 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: