Тема: Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (зак - Математика 1 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Математика 1 клас

Тема: Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (зак

Тема: Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких потрібно порівняти результат першої дії з одним із даних задачі (№№ 393-399).
Мета: Закріпити знання загального випадку віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати уміння розв'язувати задачі на дві дії, в яких потрібно порівняні результати першої дії з одним із даних задачі; розвивати уміння складати і розв'язувати задачі за малюнком. Виховувати інтерес до предмета, самостійність, охайність, турботливе ставлення до природи.
Обладнання. Таблиця усних обчислень; ілюстрація зимового лісу, посібники "картки поточного та тематичного контролю знань"; схеми задач; сигнальні картки; малюнки до твору В. Нестайка «Дивовижні пригоди в лісовій школі»; картки для самостійних робіт.
Тип уроку: Закріплення та систематизація знань, вмінь та навичок.
Методи та прийоми ведення:
Словесний( пояснення )
Наочний (демонстрація)
Практичний(вправляння)
Зміст уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Учитель

Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Посміхніться ви до мене
Посміхніться і до себе
Посміхніться до гостей
Привітайтесь: «Добрий день!»
Всі мерщій сідайте, діти!
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно підіймати.

Емоційна настанова
— У мене зараз гарний настрій, ось такий:
А у вас?
Намалюйте свій настрій.
Діти малюють свій настрій на смайликах.
— У кого з вас гарний настрій, покажіть.
Я хочу, щоб гарний настрій у вас залишився до кінця уроку.
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Повідомлення теми й мети уроку
— У мене є знайомий другокласник. Петрик. У нього завжди гарний настрій. Проте сьогодні він
був засмучений. І ось чому. У нього було 85 к ., а у буфеті він витратив 12 к. А скільки копійок у нього залишилося не може полічити.
— А ми зможемо йому допомогти?
— Як? (85 – 12=73)
— Як віднімають двоцифрові числа? [Десятки — від десятків, одиниці — від одиниць)
Якби Петрик був присутній на нашому попе¬редньому уроці та уважно слухав, він обов'язково упорався б із завданням. Щоб із нами не трапи¬лось того, що з Петриком, ми сьогодні продовжи¬мо віднімати двоцифрові числа, будемо розв'язувати задачі, творчо працювати в парах.
Очікувані результати
— А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Від¬повіді дітей.)
Щоб усі ваші сподівання збулися,
Працюватимем старанно.
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти — просто молодці!
Перевірка домашнього завдання.
а) Назвати відповіді прикладів 392 у порядку зростання.
б) Пояснити розв'язання прикладів на віднімання.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
— Ми сьогодні вирушаємо у подорож... Але куди?
Щоб загадку розгадати
Потрібно слово розкодувати.
Настав час вже показати,
Чи вмієте ви рахувати.
18 + ЗО = 48 І
14 + 10 = 24 Л
33 + 33 = 66 С
Діти дають відповіді.
— Розставте числа в порядку зростання
24 48 66 Л І С
- Молодці! Отже, ми — у лісі! (Демонструю кар¬тину лісу).
- Ліс — це дім для багатьох його мешкан¬ців. Тож ми бережно ставитимемося до всього живого, щоб не порушити його спокою і неповтор¬ної краси. (Демонструю малюнок на полотні "Лісова школа").

— Ось і лісова школа. Педагогічний колектив радо вітати вас у себе в школі . І ви разом із улюбленими героями розв’язувати завдання. (Де¬монструю малюнки).

Каліграфічна хвилинка із завданнями.
- Першими вас зустрічають чергові звірята: Рудик Лисовенко і Хрюша Кабанюк . Рудик отримало від учителя завдання:
провести з вами пальчикову гімнастику для того, щоб потім добре виконати каліграфічну хвилинку. (Розповідаю вірш і демонструю правильне виконання пальчикових вправ. Діти повторюють мої рухи).

— Дякуємо, Лисенятко, за таку чудову пальчикову гімнастику.
Наступний учень — Хрюша знайшов сніжинку , а на ній напис. Насправді Хрюша не знає, що це таке. Допоможімо йому. (Показую сніжинку із числом 8).
• Що записано на сніжинці? (Число 8).
• Чи здогадалися ви, Чому саме таке число? (Бо сьогодні 8 грудня).
• До яких чисел ми віднесемо це число? (До одноцифрових).
• Скільки у ньому десятків і одиниць? (0 дес. і 8 од.).
Запишіть сьогоднішнє число і класну роботу у свої зошити.
Велика подяка вам від Хрюши.
Вчителька Пантера Ягуарівна нагадує вам, що час виконати каліграфічну хвилинку. (Сядьте рівно, картки по¬кладіть під нахилом, голови низько не опускайте).
Якщо сядемо красиво,
То напишемо на диво.
1, 2, 3, 4, 5 –
Починаємо писать.
Щоб оцінка була гарна,
Треба вивести старанно
Кожну цифру, кожен штрих —
Клас працює, клас притих.

Усні обчислення
Гра "Знайди помилку ".
На дошці — таблиця з прикладами.
— Діти, Вовчик Вовченко хвалився перед друзями, що він добре вміє
розв'язувати приклади.
Перевірте, чи правильно він виконав завдання.
18 - 15 = 13 46 - 12 = 34
59 - 46 = 3 77 - 33 = 44
43 + 15 = 68 32 + 47 = 79


Якщо приклад розв'язано правильно, учні піднімають сигнальну картку із зеленим кружечком, якщо неправильно — із червоним кружечком. Один учень біля дошки виправляє знайдені помилки.
Гра "Збери горішки для Вірочки Вивірчук ".
Виписати вирази, значення яких дорівнює 58.
32 + 26 34 + 24
58+10-8 90 - (46 - 6)
40+16 + 2 48+10+1


Діти в класі теж не буде сумувати.
Математичний диктант будемо писати.
— Записати сусідів числа 39.
— Число 20 збільшити на 7.
— Число 88 зменшити на 8.
— Знайти суму чисел 40 і 5.
— Число 90 зменшити на 1.
— Число 99 збільшити на 1.
— Знайти різницю 60 і 10.
— Знайти суму чисел ЗО і ЗО.
Перевірка
— Зараз часу ми не гаємо
І диктант перевіряємо.
38, 40, 27, 80, 45, 89, 100, 50, 60
Хто на диктанті не дрімав,
Все правильно порахував?
IV. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ.
Ми активно знову попрацюємо,
Над задачами творчо помудруємо.
Запишемо в зошитах свої думки,
Хай зрадіють нашим успіхам всі залюбки.
1. Підготовча робота
- 27 яблук У кого більше і на скільки?
У кого менше і на скільки?
- 13 яблук
2. Робота над задачею 394.
На дошці — скорочений запис задачі:

Після аналізу задачі учні розглядають розв'язання, подане у підручнику, пояснюють його.
— Закінчіть розв'язання задачі.
Учні записують розв'язання задачі і відповідь у зошитах.
3. Розв'язування задачі 395.
— Розгляньте задачу, подану у таблиці.
— Прочитайте запитання до задачі.
— Складіть умову задачі.
Після вивчення задачі учні колективно складають план розв'язування.
— Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?
— Про що дізнаємося спочатку?
— Яку дію будемо виконувати? Чому?
— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі? Чому?
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Макак Макакович Час настав для відпочинку,
Проведем фізкультхвилинку
У країні казочок
Жив веселий їжачок.
Разом з ним усі звірята
Шикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз — притупнули ногою, Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз — присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
VI. Розвиток математичних знань.
1. Виконання завдання 393 (з коментуванням).
2. Виконання завдання 396.
Учитель пропонує скласти вираз, позначивши невідоме число квадратиком.
□ + 23 = 65
— Як знайти невідоме число?
(65 — сума чисел; якщо від 65 віднімемо другий доданок 23, то знайдемо перший доданок.)

3. Самостійна робота.
- Прийшов час директору перевірити, наскільки уважні ви були на уроці, і він доручила Раїсі Мняу
підготувати вам завдання для самостійної роботи.
Це № 390 (1 і 2 стовпчики і розв'язує 1 варіант, а З і 4 стовпчики — 2варіант). Для тих, хто швидше впорається, є додаткове завдання.

№1
28-13= 17-15=
66 - 22 = 69 – 58=
66-34= 45 – 11=
95-61= 36-12=
№2

VII. Підсумок уроку. Рефлексія
Збіг урок наш, як коротка мить,
Дуже швидко час біжить.
Час вже підсумки нам підбити,
Чого зуміли ми досягти.
— Чи справдились ваші очікування?
— Чого ви сьогодні навчилися?
Гра «Мікрофон»
На дошці:
— Усі ви добре працювали, особливо...
— Якщо урок вам сподобався, намалюйте сонечку усмішку.
Учитель

Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гарно всі відповідали,
Тож скажу вам у кінці:
В у нашім другім класі
діти просто - молодці!

VIII. Домашнє завдання. №№ 398, 399 (с. 73).



Джерело: http://підручник, програма
Категорія: Математика 1 клас | Додав: Natasha060970 (14.10.2015) | Автор: Грабчук Наталія Вікторівна E
Переглядів: 1078 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: