Урок 79. О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки - Читання 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Читання 4 клас

Урок 79. О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки
Урок 79. О. Пчілка «Котова наука» (байка). Узагальнення суттєвих ознак байки
Мета:  збагатити знання дітей про життя і творчість О. Пчілки; вдоскона¬лювати вміння виразно читати байку, характеризувати дійових осіб, зна¬ходити головну думку, визначити суттєві ознаки байки; виховувати інтерес до байки, почуття відповідальності.
Обладнання: портрет О. Пчілки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Бесіда.
— Яку тему ми вивчаємо?
— Чим відрізняються байки від інших жанрів?
— Твори яких байкарів ви читали?
— Зачитайте мораль байок «Зозуля і Півень» Л. Глібова та І. Крилова.
2. Інсценізація байок. 
3. Підготовка до вивчення нового матеріалу.
— Що ви знаєте про Олену Пчілку?
— Які твори вона писала?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Робота з підручником. Читання учнями (самостійно) статті про жит¬тя письменниці.
ІV. Ознайомлення з байкою «Котова наука»
1. Робота над байкою.
1) Читання байки вчителем. Перевірка сприймання.
— Між ким відбулась розмова в байці?
— За що сварив Петрусь Мурку?
— Що на це відповів кіт?
2) Словникова робота.
— Поясніть значення слів: розманіживсь, наморився, хижа, лихословив, іншого займа.
3) Читання байки учням (мовчки).
Завдання: поділити байку на логічно завершені частини.
4) Читання байки вголос за частинами.
— В якій частині розкривається мораль байки? Зачитайте.
5) Словесне малювання.
— Які малюнки можна створити за сюжетом байки?
2. Закріплення матеріалу.
— Які людські вади засуджує автор?
— Чому байка називається «Котова наука»?
— Яким у байці зображено котика, а яким — Петруся?
3. Підготовка до інсценізації байки.
4. Читання байки за особами.
V. Підсумок уроку
1. Гра «З’єднай назву байки з її автором».
2. Творча робота.
— Об’єднайтесь у групи. Спробуйте створити власну байку (прозову або віршовану) таким чином, щоб одне з поданих прислів’їв було її мо¬раллю.
Варіанти прислів’їв
Якщо будеш працювати — крізь успіх будеш мати.
Слово чемне кожному приємне.
Під лежачий камінь і вода не тече.
Здобудеш освіту — побачиш більше світу.
Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.
Рання пташка росу п’є, а пізня сльози ллє.
Мудрий не все каже, що знає, а дурний не все знає, що каже.
Той дає раду, хто знає правду.
На чужу роботу дивитися — ситому не бути.
Хотів зробити спішно, а вийшло смішно.
VI. Домашнє завдання
Виразно читати байку за особами.

Категорія: Читання 4 клас | Додав: uthitel (12.03.2014)
Переглядів: 1872 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: