Урок 52. «Гнів Перуна»(слов’янський міф про походження птахів) - Читання 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Читання 4 клас

Урок 52. «Гнів Перуна»(слов’янський міф про походження птахів)

Урок 52. «Гнів Перуна»(слов’янський міф про походження птахів)

Мета: ознайомити учнів зі слов’янським міфом; дати уявлення про його витоки; розвивати зв’язне мовлення; вдосконалювати навички швидко­го, виразного, свідомого читання; виховувати бажання вивчати історію свого народу.

Обладнання: картки зі словами, малюнок із зображенням кам’яного ідола.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Вправи для розвитку читацьких навичок

1. Читання слів з «карток-блискавок».

Перун, Ярило, Сварог, Чорнобог, Дажбог, Вирій.

2. Читання слів із пропущеними голосними.

П..р..н, Св..р..г, В..р..й, Д..жб..г, Ч..рн..б..г, ..р..л...

— Це — імена слов’янських богів.

III. Актуалізація опорних знань учнів

1. Читання тексту міфу «Створення людей» і відповіді на запитання підручника.

2. Стислий переказ тексту.

3. Переказ самостійно знайдених міфів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Мотивація навчальної діяльності.

— Чи пам’ятаєте ви, які народи належать до слов’янських?

— Сьогодні ми будемо читати слов’янський міф «Гнів Перуна».

2. Читання тексту вчителем.

— Про які часи йдеться в міфі?

— Хто його дійові особи?

3. Словникова робота.

Волхви, гукри, Гук, Слава, одчайдушний.

— На с.10 підручника самостійно прочитайте пояснення цих слів.

— До слова одчайдушний доберіть синоніми.

4. читання міфу учнями мовчки.

— Як з’явилися на світі ластівки?

5. Читання міфу «ланцюжком».

6. Відповіді на запитання за змістом.

— Чому Мисливцеві дозволяли полювати у Перуновій пущі?

— Кому не дозволялося там полювати?

— А кому заборонялося там з’являтися?

— Чи часто Мисливець полював у Перуновій пущі?

— Коли він користувався цим правом?

— Чому Мисливець заборонив жінці йти на полювання разом із ним?

— Чи послухалася його жінка?

— Що вона зробила?

— Як бог Перун покарав неслухняну жінку?

— Чому він перетворив на ластівку і Мисливця?

7. Фізкультхвилинка.

8. Вибіркове читання.

— Прочитайте, якого роду був Мисливець.

— Як Мисливець рятував від голоду людей свого селища?

— Коли Мисливець ходив на полювання у Перунову пущу?

— Доведіть рядками твору, що дружина Мисливця була його вірним другом.

— Прочитайте опис бою Мисливця і вепра.

— Прочитайте опис ластівок.

9. Складання плану і запис його в зошитах.

10. Стислий переказ тексту за планом.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Які імена давніх слов’янських богів запам’ятали?

— Яке явище описує міф «Гнів Перуна»?

— Якими ви уявляєте Перуна, Мисливця і його дружину?

VI. Домашнє завдання

1 група. Знайти і прочитати у додатковій літературі, як прадавні слов’яни пояснювали походження інших птахів.

2 група. Підготувати стислу розповідь за прочитаним.

3 група. Навчитись виразно читати слов’янський міф «Гнів Перуна» і відповідати на запитання за його змістом.

 

Категорія: Читання 4 клас | Додав: uthitel (22.01.2014)
Переглядів: 4201 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: