Урок 51. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф) - Читання 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Читання 4 клас

Урок 51. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф)

Урок 51. Як у міфах відображено створення людей. «Створення людей» (китайський міф)

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із міфами; збагачувати слов­никовий запас; розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення; удосконалю­вати навички читання.

Обладнання: складові таблиці для розчитування, малюнок із зображен­ням ліани.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Вправи для вдосконалення навичок читання

1. Робота над складовою таблицею.

2. Робота над скоромовкою.

Ніс сміхунчик сміху міх —

Сміх розсипався на сніг.

Читання скоромовки в повільному, пришвидшеному та швидкому темпі, тихе й голосне читання.

— Яка за настроєм ця скоромовка?

— Як би ви її назвали?

III. Актуалізація опорних знань

1. Детальний переказ тексту єгипетського міфу «Створення світу» за власним малюнком.

2. Вибіркове читання.

— Прочитайте виразно уривок, який найбільше вам сподобався. По­ясніть, чим саме він сподобався.

3. Відповіді на самостійно складені запитання до тексту.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Мотивація навчальної діяльності.

— Сьогодні ми прочитаємо міф про створення людей, що складений китайським народом. Із давніх-давен китайці поклонялися силам при­роди, які уявляли у вигляді добрих і злих богів та духів. Одні допомага­ли людям: вчили їх видобувати вогонь, розпізнавати цілющі рослини, приручати тварин, обробляти землю. Інші боги були жорстокими. Про­ти них повставали герої, що боролися за справедливість.

2. Читання тексту міфу вчителем.

— Чому Нюйва створила першу людину?

3. Словникова робота.

Ожила, бажала, занурила, замислилася, ліана, струсила, зачерпнула, продовжувала.

Читання слів «луною» за вчителем, «буксиром» — із сусідом по парті.

— Що таке ліана? (Показ малюнка вчителем.)

— Доберіть синоніми до слів бажала, занурила, замислилася.

— Яке слово серед цих слів зайве? Чому?

4. читання міфу учнями мовчки.

— Як богиня полегшила собі працю?

5. Читання міфу «ланцюжком».

6. Читання за методикою «День і ніч».

7. Аналіз змісту тексту. Вибіркове читання.

— Прочитайте, що було на землі до появи на ній людей.

— Чому Нюйва створила першу людину?

— Як вона це зробила?

— Яке ім’я отримала перша людина?

— Чим відрізнялися люди від інших живих істот? Прочитайте.

— Що робили створені люди?

— Які почуття охопили Нюйву?

— Яке бажання вона хотіла втілити?

— Прочитайте, як богиня полегшила собі працю.

8. Фізкультхвилинка.

9. Гра «Хто швидше?»

Учитель показує на «картці-блискавці» слова, а учні повинні знайти у тек­сті відповідні прикметники.

Дух (великий, жіночий), глини (жовтої), дівчинку (маленьку), урви­ща (гірського), чоловічки (маленькі, рухливі), рід (людський).

10. Робота з ілюстрацією.

— Розгляньте малюнок. Який епізод міфу на ньому зображено?

— Розкажіть, якою зображено Нюйву.

— Яку назву ви б дібрали до цього малюнка?

11. Словесне малювання.

— Уявіть себе художником. Яку ілюстрацію ви б створили до цього твору? Доберіть назву до малюнка.

12. Складання плану і запис його в зошитах.

V. Підсумок уроку

— Про що дізналися на уроці?

— Що вас здивувало у міфі?

— Кого китайці вважали праматір’ю людей?

— Поміркуйте, чому Нюйва зробила людей такими, що відрізняли­ся від інших живих істот.

VI. Домашнє завдання

1 група. Знайти твори, в яких розповідається про створення людей.

2 група. Навчитись стисло переказувати твір.

3 група. Навчитись виразно читати міф і відповідати на питання за його змістом.

 

Категорія: Читання 4 клас | Додав: uthitel (22.01.2014)
Переглядів: 2066 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: