Урок 50. Стародавній Єгипет.«Створення світу» (єгипетський міф) - Читання 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Читання 4 клас

Урок 50. Стародавній Єгипет.«Створення світу» (єгипетський міф)
Урок 50. Стародавній Єгипет.«Створення світу» (єгипетський міф)
Мета: ознайомити учнів зі Стародавнім Єгиптом, міфом «Створення сві¬ту»; збагачувати словниковий запас; удосконалювати навички читання; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до історичної спадщини.
Обладнання: картки для розчитування.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Вправи для підвищення швидкості читання 
1. Читання «слів-блискавок». 
2. Гра «Пройдіть лабіринт — прочитайте речення».
— Що ви чули про Єгипет?
— Як ви розумієте слово стародавній? 
3. Контроль за технікою читання.
— Про стародавній Єгипет ви більше дізнаєтесь із тексту підручни¬ка на с. 5, прочитавши його упродовж 30 с.
— Про які історичні пам’ятки ви дізналися?
III. Актуалізація опорних знань
— Яку тему ми зараз вивчаємо?
— Що таке міф?
— Чим міф відрізняється від казки і притчі?
— Яких міфічних героїв ви знаєте?
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Мотивація навчальної діяльності.
— На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо єгипетський міф «Ство¬рення світу».
2. Словникова робота. 
Лотос, хаос, пагорб.
3. Читання міфу вчителем.
— Кого єгиптяни вважали творцем світу?
4. читання міфу учнями мовчки.
— Які власні назви зустрічаються в тексті?
5. Читання міфу «ланцюжком».
6. Самостійне складання питань за змістом тексту дітьми.
7. Аналіз змісту твору з елементами вибіркового читання.
— Про що говориться в першій здогадці?
— Що нагадував всесвіт, коли не було ні землі, ні неба?
— Прочитайте, хто такий Нун.
— Хто з’явився із глибин Нуна?
— Що судилося цим богам?
— Прочитайте, що говориться в тексті про Сонце.
— Про що йдеться в другій здогадці?
— Хто був схований у пелюстках лотоса?
— Прочитайте, що трапилося зі всесвітом після появи дитини.
— Як утворився світ згідно з третім міфом?
— Який бог є творцем світу в єгипетських міфах?
— Чому саме бог-Сонце у всіх здогадках є творцем світу?
8. Фізкультхвилинка.
9. Гра «Продовжте далі».
Отой водяний хаос... 
І першим з цих богів... 
То був єдиний... 
Від дитини... 
Сонце — початок життя... 
10. Робота з ілюстрацією.
— Розгляньте малюнок. Зіставте його з текстом. Події з якого міфу зображено на малюнку?
11. Словесне малювання.
— Уявіть себе художниками. Яку ілюстрацію ви б намалювали до цього твору? Доберіть назву до малюнка.
12. Гра «Розвідники».
— Перегляньте текст і порахуйте в ньому власні іменники.
— Що вони означають?
13. Складання плану (робота в групах).
Кожна група зачитує свій план. Колективно учні визначають найвдаліші пункти плану, які записують у зошит.
14. Переказ тексту за планом.
V. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Що таке міф?
— Чим міф відрізняється від казки і притчі?
— Як у міфах єгиптян описується створення світу?
— Який бог був творцем світу? 
VI. Домашнє завдання
1 група. Зробити малюнок і підготувати детальний переказ за ма¬люнком.
2 група. Скласти питання за змістом міфу.
3 група. Навчитись виразно читати міф «Створення світу».

Категорія: Читання 4 клас | Додав: uthitel (22.01.2014)
Переглядів: 3096 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: