Урок 113. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер» - Читання 4 клас - Початкова школа - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Початкова школа » Читання 4 клас

Урок 113. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер»
Урок 113. Образи юних художників у віршах. Г. Чубач «Найрідніші голоси». С. Жупанин «Намалюю вітер»
Мета: формувати навички швидкого, виразного, правильного читання; розвивати вміння учнів передавати під час читання настрій твору, став¬лення авторів до зображуваного; розвивати уяву, спостережливість до природних і мовних явищ. 
Обладнання: картки зі словами.
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Вправи для вдосконалення читацьких навичок
1. У словах замість рисок уявляйте собі букву «О» і читайте їх.
Д..бр.., м..р..з, г..л..с, ж..вт..к, г..л..д, м..з..к, с..р..м, г..р..х, м..л..к..,к..мп..т, к..л..с..к, п..в..р..т, б..л..т.., б..р..шн...
2. Гра «Розмова лісу».
Вітерець у лісі — ш-ш-ш. 
Повзе вуж у траві — с-с-с. 
Пролетів жук — ж-ж-ж. 
Заспівав комарик — з-з-з. 
Пролетів птах — шух-шух-шух.
3. Гра «Придумайте закінчення речення».
Яка то радість — приїжджати в село до... (бабусі). Заходжу в хату, цілую напружені... (руки). Вони пахнуть... (хлібом, молоком).
4. Поетична хвилинка.
Декламування віршів про бабусю учнями.
III. Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми прочитаємо вірші Ганни Чубач і Степана Жупанина, в яких поети описали юних художників.
IV. Опрацювання вірша Г. Чубач «Найрідніші голоси»
— Послухайте вірш і скажіть, між ким ведеться діалог.
Читання вірша вчителем.
1. Словникова робота.
криваві очі                   будем малювати
сільська хата             дивилась довго
     вузлуваті руки            не можна відкладати
— Доберіть іменники до словосполучень другого стовпчика.
2. Самостійне читання вірша учнями— Від чийого імені ведеться розповідь?
3. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
— Якими словами описала внучка бабусю?
— Якими словами описала бабуся себе?
— Прочитайте слова бабусі, які звучать як прислів’я.
— Із чим порівнюється портрет бабусі? Прочитайте.
4. Виразне голосне читання вірша учнями за особами.
V. Опрацювання вірша С. Жупанина «Намалюю вітер»
1. Виразне читання вірша вчителем.
— Про що цей вірш?
2. Вправа на миттєве сприймання слів.
Слова на картках: вітер, грізні, гортає, намалюю, вітерець, ніжні, танцює.
3. Пояснення слів: тераса, має.
4. Повторне читання вірша учнями «ланцюжком» (по рядочку).
5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
— Які вітри зобразив хлопчик? Прочитайте.
— Скільки малюнків він зробив?
— Які ознаки вітру називає художник?
— Чому, на вашу думку, вітрам нема кінця і краю?
6. Вправи для розвитку швидкості читання.
1) Прочитайте, що у вірші можна побачити, а що — почути?
2) Гра «Ти — мені, я — тобі» (діти читають в парах по одному реченню).
3) Читання «Земля і небо».
7. Виразне читання вірша учнями.
8. Творче завдання.
— Доберіть до слів вітер і сонце якомога більше прикметників. У ко¬го вийде найдовший «ланцюжок»? 
9. Словесне малювання картин до вірша.
VI. Підсумок уроку
— Які вірші ви читали? Хто їх автори?
— Якою є співуча пір’їнка для героїв цих віршів?
VII. Домашнє завдання
1. Виразно читати опрацьовані твори.
2. За бажанням проілюструвати твір, що найбільше сподобався.
Примітка. Урок 114 — урок позакласного читання «Розкриймо свої таланти».
Категорія: Читання 4 клас | Додав: uthitel (23.04.2014)
Переглядів: 1839 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1  
А у вас відповіді є?

Ім`я *:
Email *:
Код *: