Урок української мови на тему" Дієслово. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і чмслами." - Продуктивний урок - Методика проведення уроку - Каталог статей - Учительська світлиця
Головна » Статті » Методика проведення уроку » Продуктивний урок

Урок української мови на тему" Дієслово. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і чмслами."
Тема. Узагальнення знань і вмінь з теми "Дієслово. Змінювання дієслів теперішнього
часу за особами і числами.»
Мета: вдосконалювати вміння дітей розпізнавати дієслова за часами,
узагальнити вміння змінювати дієслова теперішнього часу за числами та
особами,
розвивати уважність, спостережливість, пам'ять, мислення;
виховувати працелюбність, любов до природи.
Обладнання: картки для опитування, малюнок лелеки.
Хід уроку
І.Організація класу
- Доброго дня, діти! Сідайте, будь ласка!
- Надворі весна. А з її приходом все оживає, яскраво світить сонечко.
Я пропоную вам посміхнутись один до одного, подарувати усмішку і в такому настрої
розпочати урок.
- А ще, давайте пригадаємо девіз наших уроків.
Будем гарно працювати,
Щоб знання міцніші мати.
- Я сподіваюсь, що буде саме так.
Сьогоднішній урок незвичайний, він пов'язаний з гостем. А з яким саме, здогадайтесь.
Загадка
Довгі ноги, довгий ніс,
По болоті ходить скрізь. (лелека)
- Так, справді, це лелека.
- Саме цей птах є гостем нашого уроку.
В Україні ,за народним повір'ям, лелеку вважають вісником весни. Як відомо,
гніздяться лелеки на деревах, електричних стовпах, поряд із людським житлом.

Але вони будують свої гнізда лише біля добрих душею людей. Птахи це відчувають. Бо
й самі дарують іскринки доброти.
і ось, на сьогоднішньому уроці, ми також будемо робити добрі справи, виконуючи
цікаві завдання, гарно і активно працюючи.
ІІ. Повідомлення теми уроку
Сьогодні урок узагальнення знань і вмінь з теми "Дієслово . Змінювання дієслів
теперішнього часу за особами і числами»
-Отож, розпочинаємо.

IIІ. Основна частина уроку

1.Фронтальне опитування.
- Що таке дієслово?
- Які існують числа дієслів?
- На які питання відповідає неозначена форма дієслова?
- Як пишемо не з дієсловами?
- За чим змінюються дієслова теперішнього часу?
- Подивіться на речення. Скажіть, які дієслова вжито. Визначте час, особу та число.
Ніби в білих сорочках виглядають хати.
Тополі гнуться, розмовляють з вітром.
Вся земля живе, радіє і всміхається до сонця.

2. Робота в групах
Картка 1
Підкреслити дієслова теперішнього часу. Визначити їх число та особу.
Сонце заходить, гори чорніють.
Пташечка тихне, поле німіє

Веселиться земля, зеленіють поля,
Розвеселились гаї І діброви.
Картка 2
Від неозначеної форми утворити дієслова теперішнього часу 2-ї особи однини і
множини.
Сидіти -
Клеїти -
Різати -
Писати -
Бачити -
Картка З
Поставити дієслова, подані в дужках, у формі теперішнього часу.
(Цвісти) черемха. Я дуже (любити) це веселе, зелене деревце. Воно завжди
(посміхатись). А навесні, коли білі пахучі квіти густо (вкривати) його, навіть
(сиіятися). Милуючись черемхою, сам (починати) мимоволі посміхатися.
(Збір карток, оцінювання)
- Отож, ми вже зробили 2 добрі справи.
3. А тепер попрацюємо із сигнальними картками. Я називаю слово, а ви демонструєте
за допомогою сигнальних карток ,який це час.
Слова: грається, змайстрували, підеш, написав, фарбує, прочитав, розкрили,
дружать, зустрічають, настане, продадуть, розкажуть.
4. - До сьогоднішнього уроку дівчатка підготували цікаву інформацію про лелеку.
Давайте послухаємо. Але будьте дуже уважні і запам'ятайте, які дієслова вживалися.

- Дякую за інформацію, я думаю, що вона вам знадобиться.
А тепер запишіть число, класна робота.
5.Каліграфічна хвилинка
Д
Де лелека водиться, там щастя родиться.
-Як ви розумієте це прислів'я?
-Які дієслова зустрічаються?
- Який це час? (теп.)
- Визначте особу і число дієслів.
-Доберіть синонім до слова водиться: живе, знаходиться.

6.Фізкультхвилинка
(під музичний супровід)
7. Наступна робота ось такого характеру. До поданих дієслів дібрати і записати
антоніми.
-А що таке антоніми, нагадаємо...
1 ряд 2 ряд 3 ряд
Дає- Почне- Сідаєш-
Забороняє- Лягаю- одягаю-
Молодієш- Радієш- закриває

8. Наступне завдання.
-відновіть прислів'я
Хочеш більше знати- побачиш більше світу.
Гірко поробиш- треба менше спати.
Здобудеш освіту- солодко з їси.

9. Робота з підручником.
Вправа 107 с 57 ( по варіантах)
10. Робота в парах
-Запишіть слова чарувати, тішити в усіх особових формах теперішнього часу.
Однина 1. Множина 1.
2. 2.
3. 3.
11. Продовжте фрази:
Мама прийшла втомлена з роботи, і я ...
Друг захворів, і я ...
Маленький братик сумував, і я ...

ІV. Підсумок уроку
- Діти, погляньте, скільки добрих справ ми зробили за урок, як допомогли нашому
гостеві побудувати гніздо.
- Молодці, вашою роботою я задоволена. Творіть добро і надалі, допомагайте нашим
пернатим друзям.
V. Домашнє завдання
Пропоную творче завдання: виготовити книжечку у вигляді лелеки(зразок), в якій
вмістити цікаві відомості про птаха, прислів'я, приказки, малюнки.

Додатковий матеріал
інформація про лелеку
Лелека - це красивий, великий за розміром птах.
Лелеку ще називають: чорногуз, бусол, бузько, боцюн.
Цей птах розміром від 80 до 100 см довжиною, вага від 2,5до 4,5кг.
Спілкуються птахи клацанням дзьоба. Харчуються дрібними тваринами. Середня
тривалість життя лелеки -8-9 років.
Щасливий той двір, де є гніздо лелеки, бо він - птах священний, за розорення його
гнізда -кара вогнем. Лелека - символ дому. Щасливе те село, яке має хоча б одне
лелече гніздо - його обходитимуть стороною чорні хмари та злі буреломи.
Якщо лелека несподівано залишає гніздо в дворі й не повертається до нього до двір і
дім цей згодом спорожніють...
Окрім цього, лелека є символом вогню і сонячного світла, він завжди прилітає з
наближенням бурі або грози.
Лелека довіряє людям, на господарстві яких проживає, тому може спокійно
розгулювати по їх двору навіть у їхній присутності.

Джерело: http://власний
Категорія: Продуктивний урок | Додав: Lenawww (20.02.2014) | Автор: Кошель Олена Станіславівна E
Переглядів: 2471 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: