Головна » Статті » Методика проведення уроку » Прийоми педагогічної техніки (В.І. Гін)

Приваблива мета

Приваблива мета

Мала дитина не бажає йти купатися у ванні.

Матуся не тягне її силоміць, а пропонує: підемо купати рибку! Така мета дитині зрозуміла і приваблива — і ось вона вже з задоволенням хлюпочеться разом із рибкою. А матуся ненав'язливе досягла своєї мети: відмиває дитинча-бруднульку.

Розумна матуся використала простий педагогічний прийом, який можна з успіхом вживати у школі незалежно від віку й предмета вивчення.

Формула:       перед учнем постає проста, зрозуміла і приваблива для нього мета, при досягненні якої він хоч-не-хоч виконує і ту навчальну дію, яку планує педагог.

Приклад. Англійська мова

Мета учителя — засвоїти питальну форму англійського речення. Розігрується ситу­ація «англійської» крамниці, в якій діти задають продавцеві питання з метою вибрати покупку. Товари — від книжки або сукні до автомобілю — подані малюнками.

Приклад. Фізика

Мета учителя — продемонструвати серію експериментів з оптики. Перед учнями ж постає інша мета: навчитися користуватися оптичними приладами (діапроектором, фотоапаратом...), розуміти принцип їх роботи і можливості використання залежно від оптичних характеристик.

Приклад. Заняття в д/с

У мене була мета: ввести поняття мірки для виміру довжини. Дітям була подана інша мета: допомогти Івану-царенку знайти скарб. А скарб то закопаний під найви­щою ялинкою. Ось він — малюнок, де зображені ялинки. Одні на гірці, інші внизу. Діти стали сперечатися: ось ця найвища! Ні,— ця!.. Ну як же розв'язати суперечку? Вирізати ялинки з малюнка й прикладати одну до одної не можна. Так діти дійшли висновку: вирізати смужку паперу за довжиною ялинки, яка здається найвищою, і прикладати по черзі до інших ялинок. Ось і зроблений перший крок у формуванні важливого поняття.

Категорія: Прийоми педагогічної техніки (В.І. Гін) | Додав: uthitel (09.12.2013)
Переглядів: 607 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: