Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків з хімії 10 клас (нова програма)

УРОК 40. ОБЧИСЛЕННЯ ЗА ХІМІЧНИМИ РІВНЯННЯМИ КІЛЬКОСТІ РЕЧОВИНИ, МАСИ АБО ОБ'ЄМУ ЗА КІЛЬКІСТЮ РЕЧОВИНИ, МАСОЮ АБО ОБ'ЄМОМ РЕАГЕНТУ

УРОК 40. ОБЧИСЛЕННЯ ЗА ХІМІЧНИМИ РІВНЯННЯМИ КІЛЬКОСТІ РЕЧОВИНИ, МАСИ АБО ОБ'ЄМУ ЗА КІЛЬКІСТЮ РЕЧОВИНИ, МАСОЮ АБО ОБ'ЄМОМ РЕАГЕНТУ, ЩО МІСТИТЬ ПЕВНУ ЧАСТКУ ДОМІШОК

Цілі:

формування ключових компетентностей:

· спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами;

· уміння вчитися впродовж життя;

· математична компетентність;

формування предметних компетентностей:

· навчитися розв'язувати розрахункові задачі за хімічними рівняннями на знаходження кількості речовини, маси або об'єму за кількістю речовини, масою або об'ємомреагенту, що містить певну частку домішок;

· розвивати хімічну мову, екологічне мислення;

· виховувати інтерес до вивчення хімії.

Обладнання: мультимедійна презентація, ЕЗНП «Віртуальна хімічна лабораторія».

Тип уроку: ВНМ (Д).

Форми роботи: лекція, бесіда, хімічна розминка, фронтальна робота біля дошки.

ХІД УРОКУ

Формування ключових компетентностей

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами;

уміння вчитися впродовж життя;

основні компетентності у природничих науках і технологіях;

математична компетентність

Організовує лекцію, бесіду, актуалізацію опорних знань засобом прийому «Хімічна розминка», фронтальна робота біля дошки

Відповідають на питання, складають рівняння реакцій, уважно слухають, розв’язують задачі з учителем та самостійно

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ХІМІЧНА РОЗМИНКА

Складіть рівняння реакцій:

Згадайте формули, за якими можна знайти кількість речовини, масу, об’єм.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Практично чистих речовин у природі не існує. Речовини дуже часто містять домішки. Під час розрахунків маси, кількості речовини та об’єму продукту реакції необхідно відкинути кількість домішок у вихідних речовинах та розв’язувати задачі за чистими речовинами. Тому сьогодні на уроці ми навчимося розв’язувати такі задачі.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Алгоритм розв'язання задач на домішки

1. Записати (дано) скорочену умову задачі.

2. Скласти рівняння реакції, дібрати коефіцієнти.

3. Розрахувати масу домішок або масу чистої речовини.

4. Знайти кількість речовини чистої речовини і підставити в рівняння.

5. Розрахувати за рівнянням реакції кількість речовини тієї речовини, яку потрібно знайти.

6. Розрахувати масу чи об’єм тієї речовини, яку потрібно знайти.

Приклад 1

Який об’єм водню утвориться (н. у.) під час взаємодії 23,5 г технічного фенолу, який містить 20 % домішок, з достатньою кількістю натрію?

Приклад 2

У результаті реакції 13,5 г алюмінію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанової кислоти утворилося 13,44 л водню. Обчисліть масову частку домішок у металі.

Приклад 3

Яку масу натрію з масовою часткою домішок 20 % потрібно взяти, щоб під час його взаємодії з етанолом виділилося 4,48 л водню?

VІ. УСВІДОМЛЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Задачі для самостійного розв'язання

1. Який об’єм вуглекислого газу утвориться (н. у.) під час взаємодії 500 г крейди, яка містить 40 % домішок, з достатньою кількістю етанової кислоти?

2. У результаті реакції 487,5 г калію, що містить домішки, з достатньою кількістю етанолу утворилося 112 л водню. Обчисліть масову частку чистого металу.

VІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Категорія: Конспекти уроків з хімії 10 клас (нова програма) | Додав: uthitel (04.01.2019)
Переглядів: 688 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: