Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків з хімії 10 клас (нова програма)

УРОК 30. УЗАГАЛЬНЮЮЧЕ ПОВТОРЕННЯ

УРОК 30. УЗАГАЛЬНЮЮЧЕ ПОВТОРЕННЯ

Цілі:

формування ключових компетентностей:

· спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами;

· уміння вчитися впродовж життя;

· екологічна грамотність і здорове життя;

· основні компетентності у природничих науках і технологіях;

· математична компетентність;

· соціальна та громадянська компетентності;

формування предметних компетентностей:

· знати будову, ізомерію, систематичну номенклатуру одноатомних спиртів, фізичні та хімічні властивості одноатомних, багатоатомних спиртів та фенолу, вміти порівнювати властивості одноатомних спиртів, гліцеролу та фенолу, знати вплив спиртів та фенолу на організми й навколишнє середовище, їх застосування; знати загальну формулу та характеристичну групу альдегідів, гомологічний ряд, фізичні та хімічні властивості альдегідів; уміти пояснювати вплив характеристичної групи на фізичні й хімічні властивості альдегідів; наводити приклади альдегідів, складати молекулярні та структурні формули альдегідів, характеризувати хімічні властивості етаналю (часткове окиснення і відновлення), способи одержання етаналю, виявляти наявність альдегідів;

· виховувати здоровий спосіб життя;

· розвивати хімічну мову, екологічне мислення;

· виховувати інтерес до вивчення хімії.

Обладнання: мультимедійна презентація, роздавальний матеріал.

Тип уроку: УП, урок-естафета.

Форми роботи: робота в гетерогенних групах, міні-тести, прийом «Так чи ні», «Творча лабораторія».

ХІД УРОКУ

Формування ключових компетентностей

Діяльність учителя

Діяльність учнів

Спілкування державною (і рідною в разі відмінності) мовами;

уміння вчитися впродовж життя;

математична компетентність;

екологічна грамотність і здорове життя;

основні компетентності у природничих науках і технологіях

Організовує роботу в гетерогенних групах та різноманітні форми роботи: міні-тести, прийом «Так чи ні», «Творча лабораторія», коректує, коментує роботу учнів у групах, закріплює знання про спирти, фенол та альдегіди

Працюють у гетерогенних групах та виконують різноманітні форми роботи: міні-тести, прийом «Так чи ні», «Творча лабораторія», повторюють та закріплюють знання про спирти, фенол і альдегіди

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Учнів учитель заздалегідь розподіляє по гетерогенних групах. Кожен вид роботи оцінюється в картці самооцінки, за цим процесом спостерігає керівник групи.

ІІІ. МІНІ-ТЕСТИ

1. Вкажіть речовину, яку можна використати для виявлення етанолу:

а) CuO;

б) CuSO4;

в) KOH;

г) Cu(OH)2.

2. Вкажіть функціональну групу спиртів:

а) -COH;

б) -COOH;

в) -OH;

г) -NH2.

3. Вкажіть метал, який заміщує Гідроген у гідроксогрупі спиртів та фенолів:

а) Cu;

б) Ag;

в) Na;

г) Pb.

4. Вкажіть речовину, яку можна використати для виявлення гліцеролу:

а) CuO;

б) CuSO4;

в) KOH;

г) Cu(OH)2.

5. Вкажіть формулу фенолу:

а) C2H5OH;

б) C6H5OH;

в) CH3COOH;

г) C3H7OH.

6. Вкажіть формулу етаналю:

а) C2H5OH;

б) CH3COH;

в) C6H5OH;

г) C3H7OH.

7. Вкажіть речовину, яку можна використати для виявлення альдегідів:

а) CuO;

б) CuSO4;

в) KOH;

г) Ag2O.

8. Вкажіть речовину, яка реагує з фенолом за бензеновим ядром, але не реагує зі спиртами:

а) Na2CO3;

б) Na;

в) Br2 (розчин);

г) NaOH.

9. Вкажіть речовину, яку можна використати для виявлення альдегідів і багатоатомних спиртів:

а) CuO;

б) Cu(OH)2;

в) KOH;

г) CuSO4.

10. Виберіть правильне твердження:

Фенол на відміну від етанолу реагує з такою речовиною:

а) HCl;

б) CuSO4;

в) K;

г) NaOH.

Правильні відповіді проектують на екран. Кожний учень підраховує свої бали (всього 3 бали).

IV. ПРИЙОМ «ТАК чи ні»

(Питання проектують на екран.)

1. Спирти — це органічні сполуки, які містять гідроксогрупи.

2. Одноатомні спирти містять одну гідроксогрупу.

3. Гліцерин належить до одноатомних спиртів.

4. Насичені одноатомні спирти можна виявити за допомогою купрум(ІІ) гідроксиду.

5. Фенол ще називають карболова кислота.

6. Метанол відносять до багатоатомних спиртів.

7. Метанол — отрута.

8. Гліцерол — трьохатомний спирт.

9. Альдегіди можна визначати за допомогою реакції «срібного дзеркала».

10. Етанол, гліцерол та фенол вступають у реакції заміщення з активними металами.

Правильні відповіді проектують на екран (усього 3 бали).

V. «ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ»

Здійсніть перетворення та розв’яжіть задачі.

Дайте назви речовин. (2 бали)

2) Масова частка Карбону в речовині становить 54,54 %, Гідрогену — 9,1 %, все інше — Оксиген. Відносна густина за повітрям 1,517. Яка формула та назва речовини? (2 бали)

3)* Під час взаємодії 47 г невідомої речовини з натрієм утворилося 5,6 л водню. Виведіть формулу речовини. Вкажіть назву. (4 бали)

Можна розв’язати задачу на 2 бали або на 4 бали (на вибір учнів). Задачі обговорюють фронтально.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Кожен учень підраховує свої набрані бали з допомогою керівника групи. Заносить їх до картки самооцінки, яку здає вчителю.

Картка самооцінки

Керівник групи ____________________________________

Поставте кількість балів, що відповідає Вашій підготовці:

1. Усна відповідь «так» чи «ні» (3 бали) _____________________

2. Тест (1-3 бали) _____________________

3. Робота в групі:

Складання рівнянь реакцій (0-2 бали) _____________________

Назви речовин (0-2 бали) _____________________

Розв'язання задач (0-4 бали) _____________________

4. Доповнення (1 бал) _____________________

Загальна кількість балів за урок _____________________

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Категорія: Конспекти уроків з хімії 10 клас (нова програма) | Додав: uthitel (04.01.2019)
Переглядів: 326 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: