Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків з фізики 10 клас (нова програма)

УРОК № 70 / ІІІ.2-3. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

УРОК № 70 / ІІІ.2-3. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: 1) узагальнити уявлення учнів про перехід речовини до різних агрегатних станів, ввести поняття фазових переходів, рівноваги фаз, з'ясувати, як змінюються макропараметри системи при фазових переходах;

2) розширити уявлення учнів про навколишній світ, продовжити формування поняття матерії та її властивостей залежно від стану речовини;

3) показати практичне значення розглядуваної теми в побуті, на виробництві

Очікувані результати: учні оперують поняттями і термінами: конденсація, випаровування, насичена та ненасичена пара, стан динамічної рівноваги; знають властивості пари та пояснюють фізичні явища з погляду виучуваної теми.

Устаткування: інтерактивний плакат до уроку, відеофрагменти, флеш-анімації.

Тип уроку: урок вивчення та засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 2 хв

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ (ЦОР) 2 хв

Діяльність учителя

Компетентності

Діяльність учнів

Учитель обговорює з учнями результати, лабораторної роботи, ставить питання з теорії вологості

Формування самоосвітньої компетентності учнів

Учні згадують основні поняття: абсолютна вологість, відносна вологість, густина та тиск насиченої пари

· Що називають ненасиченою парою?

· Що називають відносною вологістю повітря?

· Як обчислити відносну вологість повітря?

· Якими приладами вимірюють відносну вологість повітря?

· Обидва термометри психрометра показують однакову температуру. Чому дорівнює відносна вологість повітря?

· Повітря в закритій посудині містить ненасичену водяну пару. Як змінюватиметься відносна вологість повітря під час нагрівання посудини?

· Чому у вологому повітрі спеку важче переносити, ніж у сухому?

III. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

1. Коли абсолютна вологість повітря більша і у скільки разів: у грудні після місяця тривалих дощів з мокрим снігом за температури t1 = 0°С і відносної вологості φ1 = 95% чи після місяця спеки в липні за температури t2 = 35°С і відносної вологості φ2 = 40 %? Тиск насиченої пари води за цих температур дорівнює рнп1 = 4,6 мм рт. ст. І рнп2 = 42 мм рт. ст. відповідно. якою буде відносна вологість повітря, якщо «грудневе» повітря нагріти до температури t3 = 20 °С? Тиск насиченої пари за температури t3 = 20 °С дорівнює рнп3 = 17,5 мм рт. ст.

2. За температури T і тиску р повітря має відносну вологість φ. Визначте відношення маси цього повітря до маси сухого повітря такого ж об’єму, що має такий же тиск і температуру. Тиск насиченої пари за цієї температури рнп.

3. У посудину об’ємом V = 10 дм3, що містить сухе повітря, помістили тарілочку з m = 1 г води. Після цього посудину герметично закрили і залишили за температури t = 20°С, за якої тиск насиченої пари рнп = 2,3 ∙ 103 Па. Яка маса води випарується?

4. У кімнаті об’ємом V міститься повітря за абсолютної температури T і відносної вологості φ1. Яку масу води потрібно випарувати, щоб підвищити вологість повітря до значення φ2? Температура повітря не змінювалась.

5. Два балони об’ємом V1 і V2 з’єднано тонкою трубкою, перекритою краном. У першому балоні міститься повітря з відносною вологістю φ1, у другому — повітря з відносною вологістю φ2. Температура газів в балонах однакова. Кран відкривають. Визначте відносну вологість суміші. Температура не змінюється.

6. У циліндричній посудині під толоком міститься повітря за t =100 °С і відносної вологості φ = 40 %. Об’єм посудини V = 1 л. Посудину охолодили до температури t1 = 20°С. На скільки потрібно змінити об’єм посудини, щоб не випала роса? Тиск насиченої пари за температури t = 20 °С дорівнює рнп = 2,3 ∙ 103 Па.

7. У випомпованій герметично закритій посудині об’ємом V = 10 дм3 міститься колба з m = 10 г води. Посудину і колбу нагрівають до t = 100°С, а потім підтримують цю температуру. Яка маса води випарується?

IV. РЕФЛЕКСІЯ

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити відповідний параграф підручника, конспект уроку, відповісти на запитання після параграфа, виконати завдання за задачником.Категорія: Конспекти уроків з фізики 10 клас (нова програма) | Додав: uthitel (23.02.2019)
Переглядів: 367 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: