Головна » Статті » Конспекти уроків для старших класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 10 клас

УРОК №15 Тема. (КР) Контрольна робота з теми «Французька література XIX сто­ліття »

УРОК №15

Тема. (КР) Контрольна робота з теми «Французька література XIX сто­ліття »

Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; удосконалювати навички зв'язного писем­ного мовлення, творче, аналітичне мислення, уміння зіставляти літературні явища з явищами реального життя; висловлювати власні судження та обґрунтовувати їх; виховувати кращі моральні якості, гуманізм.

Обладнання: тестові завдання (2 варіанти). Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

II. Оголошення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання) Варіант І

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь 1 бал)

1. Як до Жульєна Сореля, героя роману Стендаля «Червоне і чорне», ставила­ся його родина в дитинстві та юнацтві?

а) Із любов'ю, пишалася його успіхами у навчанні;

б) із ненавистю, адже вважали тягарем — не здатен був до фізичної праці;

в) не звертали уваги, були байдужими до його мрій та проблем.

2. Навчаючись у Безансонській гімназії, Жульєн Сорель намагався:

а) стати як усі;

б) виділитись своїми ґрунтовними знаннями;

в) плазувати перед начальством.

3. «Людська комедія» Бальзака — це:

а) соціально-психологічний роман;

б) велика серія творів;

в) збірка поезій.

4. Допишіть речення: «Психологічний роман — це...»

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Розкрийте образ Жульєна Сореля з роману Стендаля «Червоне і чорне».

2. У чому полягає філософія влади золота в повісті Бальзака «Гобсек»?

Високий рівень (максимально 4 бали) Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про те, як романтизм і реалізм поєднуються у тво­рах Стендаля.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про те, чи є місце гобсекам у нашому житті.

(Усього 12 балів)

Варіант II

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Дервіль у повісті Бальзака «Гобсек»:

а) оповідач у творі, композиційний стрижень;

б) антипод головного героя;

в) головний герой повісті.
2. Оноре де Бальзак пов'язаний із Україною, тому що він:

а) за походженням українець;

б) тривалий час жив і працював в Україні;

в) одружився з мешканкою України.

3. Що символізують червоний і чорний кольори в романі Стендаля «Червоне і чорне»?

а) Революцію і реакцію;

б) червоне — то любов, а чорне — то журба;

в) вищий світ і світ людей низького походження, плебеїв.

4. Які аспекти (різновиди жанру) поєднуються в романі Стендаля «Червоне і чорне»?

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Розкрийте образ Гобсека з однойменної повісті Бальзака — «філософа і скнари».

2. Що спільного й відмінного в жіночих образах роману Стендаля «Червоне і чорне», кому автор симпатизує більше?

Високий рівень (кожна правильна відповідь 4 бали) Виконайте одне із завдань.

1. Висловіть свої судження про новаторство Бальзака в літературі.

2. Запишіть уявний діалог з опонентом про сучасних жульєнів сорелів.

(Усього — 12 балів)

IV. Підбиття підсумків уроку

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 10 клас | Додав: uthitel (03.02.2018)
Переглядів: 504 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: