Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків з хімії 8 клас

Урок 35 Тема. Практична робота № 2. «розв’язання експериментальних задач».


Урок 35
Тема. Практична робота № 2.
«розв’язання експериментальних задач».
мета: закріпити знання про хімічні властивості основних
класів неорганічних сполук; формувати вміння плану‑
вати й проводити експерименти, робити висновки на
основі отриманих результатів.
матеріали: лакмус, барій нітрат, калій гідроксид, натрій хлорид,
сульфатна кислота, хлоридна кислота, нітратна кис‑
лота, натрій сульфат, купрум (ІІ) хлорид, ферум (ІІІ)
хлорид, натрій фосфат.
обладнання: штатив з пробірками, спиртівка, шпатель.
Базові поняття
та терміни:
оксиди, кислоти, розчинні та нерозчинні гідрокси‑
ди, солі, індикатори, хімічні властивості, генетичний
зв’язок.
Тип уроку: практична робота.
методи
навчання:
репродуктивні, частково‑пошукові, дослідницькі; по‑
яснювально‑ілюстративні; практичні — лабораторні
досліди.
структура уроку
I. Організаційний етап ................................. 2 хв.
II. Актуалізація опорних знань...........................5 хв.
III. Виконання практичної роботи ........................ 35 хв.
IV. Домашнє завдання...................................1 хв.
V. Підбиття підсумків уроку.............................2 хв.
хід уроку
I. організаційний етап
Учитель з лаборантом до початку уроку роздають необхідне обладнання
й зошити для практичних робіт. Учитель повідомляє тему практичної робо-ти, пояснює форму проведення уроку й просить учнів сформулювати мету
практичної роботи. Учитель пояснює принципи оформлення результатів
практичної роботи в зошитах.
II. актуалізація опорних знань
Учитель проводить усну перевірку письмового домашнього завдан-ня та бесіду, протягом якої повторюються знання про основні класи
неорганічних сполук.
Учні називають правила техніки безпеки при проведенні практичних
робіт.
III. виконання практичної роботи
Завдання f
Виходячи з реактивів, що вам видані, продумайте, яким чином можна
розв’язати представлені завдання, і проведіть відповідні досліди. В зошиті
запишіть план експерименту, свої спостереження та відповідні рівняння
реакцій.
завдання 1. У трьох пробірках містяться розчини калій гідроксиду,
сульфатної кислоти та натрій хлориду. Мінімальним числом реактивів виз-начте, в якій пробірці міститься кожний з них.
завдання 2. У трьох пробірках містяться натрій сульфат, натрій хло-рид та сульфатна кислота. Визначте за допомогою не більше двох реактивів
вміст кожної пробірки.
завдання 3. Виходячи з купрум (ІІ) хлориду добудьте купрум (ІІ)
нітрат.
завдання 4. Здійсніть наступні перетворення: ферум (ІІІ) хлорид → фе-рум (ІІІ) гідроксид → ферум (ІІІ) оксид → ферум (ІІІ) нітрат → ферум (ІІІ)
фосфат.
IV. домашнє завдання
Вивчити матеріал підручника. Виконати завдання після параграфа.
V. Підбиття підсумків уроку
Бесіда f
— Чи досягнуто мети роботи, яку ви ставили на початку?
— Якого результату ви досягли? Яким чином?
— Які у вас склалися враження від роботи?

Категорія: Конспекти уроків з хімії 8 клас | Додав: uthitel (13.02.2018)
Переглядів: 14 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: