Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків з хімії 7 клас

Урок 5. вивчення речовин, сумішей, хімічних елементів

Урок 5. вивчення речовин, сумішей,

хімічних елементів

Цілі: закріпити знання про атоми, молекули, йони,

хімічні елементи, хімічну символіку; закріпити

вміння розрізняти речовини й тіла, чисті речовини

й суміші, писати й називати хімічні елементи.

обладнання: періодична таблиця хімічних елементів, таблиця

«Будова атома», картки із завданнями.

тип уроку: закріплення (тренінг-мінімум).

Форми роботи: робота в парах (узаємоопитування), робота в групах

(міні-тренінг).

Хід уроку

і. організація класу

іі. оголошення теми й мети уроку

ііі. тренінг

1. робота в парах — узаємоопитування

а) Учні тренують одне одного в назвах і символах хімічних еле-ментів.

21 Тема 1. Початкові хімічні поняття

б) Знаходять відповідність назв і символів у зошитах і взаємно

перевіряють одне одного.

І варіант ІІ варіант

K Сульфур Ba Натрій

Ca Купрум Br Фосфор

Cu Карбон Na Барій

C Кальцій Cl Бром

S Калій P Хлор

2. робота в групах

1. Об’єднання учнів у групи

Спочатку здійснюємо об’єднання учнів у групи. Акцентуємо

увагу школярів на тому, що, працюючи в групах, вони мають допо-магати одне одному здобувати й закріплювати знання. Об’єднання

в групи здійснюємо з допомогою «мозкового штурму». Пропонуємо

швидко назвати основні поняття, які розглядалися на попередніх

уроках. Учні мають згадати й назвати такі поняття: атом, молеку-ла, йон, хімічний елемент, речовина, суміш і т. д.

Вибираємо п’ять назв і з допомогою цих понять ділимо учнів.

Кожен має запам’ятати слово, яке йому випаде, і сісти у відповідну

групу. Отже, у нас вийшло п’ять груп з назвами: «Атом», «Молеку-ла», «Йон», «Хімічний елемент», «Речовина».

2. Завдання групам

Завдання доцільно написати й на картках і на дошці з метою ви-конання під час перевірки.

1. Дати визначення того поняття, яке дало назву групі (кожна

група своє).

2. З переліку виписати окремо у два стовпчики назви речовин

і тіл:

підкова, цвях, спирт, обручка, лінійка, кисень, цукор, сніжин-ка, золото, мідь.

3. З переліку виписати окремо чисті речовини й суміші:

молоко, дистильована вода, крохмаль, повітря, срібло, смета-на, мідь, розчин спирту, графіт.

4. Напишіть назви хімічних елементів:

O, N, Cu, K, Mg, Ba, Hg, P, S, Cl.

5. Напишіть символи таких хімічних елементів:

Натрій, Силіцій, Аргентум, Алюміній, Бром, Цинк, Карбон,

Кальцій, Флуор, Гідроген.

6. З переліку випишіть окремо атоми, молекули, йони:

HO2

, S

2−

, CO2

, Mg, Ca, Al, HCl, Na

+

, Cl

, Ba

3. Захист робіт

Кожна група висвітлює по одному питанню, а решта перевіряє

правильність виконання завдань.

IV. Підсумок уроку

Учитель характеризує роботу груп, вказує на плюси й мінуси

роботи, на те, що слід довчити.

V. домашнє завдання

Категорія: Конспекти уроків з хімії 7 клас | Додав: uthitel (27.09.2018)
Переглядів: 366 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: