Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків з інформатики 5 клас

Урок № 8 Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Класифікація об’єктів

Урок № 8 Об’єкти. Властивості об’єктів, значення властивостей. Об’єкти навколо нас. Класифікація об’єктів

Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям «об’єкт», властивостями об’єктів; навчити учнів називати властивості об’єктів, класифікувати об’єкти за їх властивостями.

Очікувані результати: учні повинні знати поняття об’єкта, властивості об’єктів; значення вла­стивостей; класифікацію об’єктів; учні повинні вміти називати об’єкти, їх властивості, класифікувати об’єкти за однією з властивостей.

Обладнання: ПК, підручники, дидактичні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, формування умінь та навичок.

1. Організаційний етап

1.1. Привітання вчителя й учнів, організація уваги.

1.2. Перевірка наявності робочих зошитів, підручників тощо.

2. Перевірка домашнього завдання

Учні презентують пам’ятки щодо правил техніки безпеки в ком­п’ютерному класі, створені вдома, відповідають на запитання підручника. Учитель виставляє оцінки.

3. Актуалізація опорних знань

Вправа «Лови помилку» (файл U1_8.doc).

Учитель зачитує речення з твердженнями щодо поведінки в ком­п’ютерному класі. Якщо твердження неправильні, учні мають плеснути в долоні.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Робота в малих групах (файл Rg_8.doc).

4.2. Повідомлення теми та мети уроку.

5. Вивчення нового матеріалу

5.1. Інтерактивна лекція (файл L_8.doc).

План

  1. Визначення поняття «об’єкт».
  2. Властивості об’єкта.
  3. Можливість об’єкта — його дії.
  4. Відношення об’єктів.
  5. Класифікація об’єктів.
  6. Склад об’єкта.
  7. Модель об’єкта.

5.2. Усна вправа (файл U2_8.doc).

6. Узагальнення і систематизація отриманих знань, умінь та навичок

6.1. Хвилинка кмітливчиків.

Учитель пропонує учням завдання на розвиток логічного мислення.

Задача. Запишіть «сусідів» трицифрового числа дев’ятої сотні, у якому кількість одиниць у розряді десятків на 4 більша за кількість одиниць у розряді одиниць і дорівнює 7. (Відповідь: 873.)

6.2. Робота в парах за дидактичними картками (файл Rp_8.doc).

Учні в парах виконують завдання за дидактичними картками.

Приклади карток для роботи в парах:

Картка 1:

Завдання:

Назвіть об'єкт. Запишіть його властивості та склад.

Картка 2:

Завдання:

Назвіть об'єкт. Запишіть його властивості та склад.

Картка 3:

Завдання:

Назвіть об'єкт. За­пи­шіть його властивості та склад.

 

7. Застосування набутих знань

Робота в групах.

Учні об’єднуються в 4 групи. Учитель пропонує їм теми: «Предмети», «Живі істоти», «Події», «Явища». Для кожної теми кожна група повинна записати по 5 прикладів об’єктів. Наприклад, предмети — книжка, живі істоти — крокодил, події — свято Першого дзвоника, явища — снігопад. За результатами гри обирається «успішна» група та найцікавіші приклади. Кращі учні отримують оцінки.

Альтернативні завдання: [5] завдання 2, 5 с. 49; [4] вправа 2–3 на с. 61, головоломка 1 на с. 71.

8. Підбиття підсумків уроку

8.1. Евристична бесіда (файл Eb_8.doc).

Запитання для бесіди: «Чим відрізняються об’єкти з твер­дження?»

  • Один гріє, інший — охолоджує (температура).
  • Один маленький, інший — великий (розмір).
  • Один білий, інший — чорний (колір).
  • Один круглий, інший — квадратний (форма).
  • Один кислий, інший — солодкий (смак).
  • Один дерев’яний, інший — пластмасовий (матеріал).
  • Один літає, інший — плаває (дія.)

8.2. Оцінювання діяльності учнів та виставлення оцінок.

9. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Підручник_________________________________________________________________

Робочий зошит_____________________________________________________________

Додаткове завдання. Наведіть схематично класифікацію будь-яких об’єктів.

Категорія: Конспекти уроків з інформатики 5 клас | Додав: uthitel (01.11.2018)
Переглядів: 384 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: