Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 8 клас (нова програма)

Урок 33. Узагальнення та систематизація знань, здобутих у І семестрі. Презентація епохи, яка найбільше запам'яталася

Урок 33. Узагальнення та систематизація знань, здобутих у І семестрі. Презентація епохи, яка найбільше запам'яталася

Мета:

навчальна: узагальнити знання учнів про епохи, твори та поетів й письменників, з творчістю яких знайомились упродовж І семестру;

розвивальна: розвивати творчі здібності, пізнавальну активність та читацький інтерес учнів; розвивати комунікативність та вміння працювати в групі.

виховна: прищеплювати інтерес до творів світової літератури.

Тип уроку: урок комбінований.

Обладнання: аркуші паперу формату А1, А2, А3; маркери різних кольорів, клей; яскраві журнали різних видань для виготовлення колажів.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Літературний диктант (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1) Назвіть три найдавніші книги, у яких закладені основи релігійних віровчень і які є моральними кодексами народів, що їх створили. (Веди, Біблія, Коран)

2) Згадуванням про гнів Ахілла розпочинається поема... («Іліада»).

3) Найвідоміша давньогрецька поетеса. (Сапфо)

4) Автор трагедії «Прометей закутий». (Есхіл)

5) Поетизація римської доблесті, патріотичного служіння державі, величі Риму — основний пафос поеми... («Енеїда» Вергілія).

6) Твір римського поета Публія Овідія Назона, вибудуваний на міфологічних сюжетах. («Метаморфози»)

7) Що е джерелом сюжетів, тем, образів і мотивів античної літератури? (Міфи)

8) Його ім’я означає «біла слива», а друзі про нього говорили, що у нього в спині є «кістка гордості». (Лі Бо)

9) Він передбачав погоду, сонячні та місячні затемнення. Йому належать наукові роботи з математики, астрономії, філософії та медицини. (Омар Хайям)

10) Майже все його життя пройшло в мандрах та поневіряннях, а він так мріяв про затишну та теплу домівку, якої так і не дочекався. (Ду Фу)

11) Усі свої поезії він присвятив дівчині, у яку закохався, коли тій було ще дев’ять років. (Петрарка)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

— Сьогодні я пропоную вам створити свого роду «рекламу» культурної епохи, яка вас найбільше вразила. Але для цього ви маєте отримати перепустку — виконати завдання. Та група, яка першою виконає правильно всі завдання, що стосуються однієї з епох, і працюватиме над презентацією цієї епохи.

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Об'єднання в групи

2. Виконання завдань

1) Перепустка до епохи античності

Гра «Впізнай письменника»

• Групи одержують картки з портретами Гомера, Есхіла, Сапфо, Вергілія, Овідія.

«Четвертий зайвий»

• Знайди зайве прізвище у ряду і поясни свій вибір.

- Тіртей, Квінт Горацій Фланк, Овідій, Есхіл.

- Філемон, Пріам, Прометей, Сапфо.

Відповіді: 1) Есхіл — драматург, решта — поети; 2) Сапфо — поетеса, решта — персонажі давньогрецьких творів.

Встанови відповідність автора до його твору

1. Овідій

А) «До Мельпомени»

2. Горацій

Б) «Життя поета»

3. Есхіл

В) «Енеїда»

4. Вергілій

Г) «Прометей закутий»

5. Тіртей

Д) «Добре вмирати тому...»

Відповіді: 1Б), 2А), 3Г), 4В), 5Д)

2) Перепустка до епохи Середньовіччя

Гра «Впізнай письменника»

• Групи одержують картки з портретами Омара Хайяма, Лі Бо, Ду Фу, Рудакі, Данте.

«Четвертий зайвий»

• Знайди зайве прізвище у ряду і поясни свій вибір.

- «Входжу в річку...», «Печаль на яшмовому ґанку», «Пісня про хліб і шовк», «В своїх очах вона несе Кохання...»

- Лі Бо, Ду Фу, Рудакі, Омар Хайям, Карл Великий.

Відповіді: 1) «В своїх очах вона несе Кохання...» — це поезія Данте, решта — це твори китайських середньовічних поетів Лі Бо і Ду Фу; 2) Карл Великий — персонаж «Пісні про Роланда», решта — представники персько-таджицької та середньовічної китайської лірики.

Встанови відповідність назви твору твору до його жанрової характеристики

1) Одна душа, єдине тіло, але знанню немає дна. Скажи, о дивний, ти людина — чи океанська глибина?

2) «Печаль на яшмовому ґанку»

3) «В своїх очах вона несе кохання...»

4) «Пісня про Роланда»

5) «Відколи сонце сяє серед неба...»

A) Елегія

Б) газель

B) епос

Г) сонет

Д) бейт

Відповіді: 1Д); 2А); 3Г); 4В); 5Б).

3. ОФОРМЛЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

(Учні об’єднуються в групи, у яких обговорюють спільні ідеї, як вони «рекламуватимуть» запропоновану епоху.)

Завдання для груп

• Вибрати найяскравіші факти, епізоди з творів, найефектніших персонажів (чи найцікавіші факти із життя авторів); показати своє ставлення до них та зацікавити інших.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Повторити з курсу всесвітньої історії відомості про епоху Відродження.

2. Створити навчальний проект за темою «Культура Відродження» (або «Епоха Відродження») — за бажанням.

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 8 клас (нова програма) | Додав: uthitel (01.12.2018)
Переглядів: 589 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: