Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма)

Урок № 68 Тема: Контрольна робота з теми «Сучасна література»

Урок № 68

Тема: Контрольна робота з теми

«Сучасна література»

Мета: перевірка якості знань учнів, рівня сформованості загальнонавчальних і пред-

метних умінь і навичок, рівня володіння розумовими операціями й навичками

творчої діяльності; розвиток уміння працювати самостійно; корекція знань,

виховання відповідальності, акуратності й сумлінності.

Очікувані результати: учитель і учні зможуть оцінити рівень досягнень з предмета, спла-

нувати подальшу роботу.

Обладнання: текст контрольної роботи.

Тип уроку: урок контролю знань і навичок учнів.

Вид уроку: тестова контрольна робота.

Перебіг уроку

І. Організаційний етап

;; Оголошення теми й мети уроку

IІ. З найом ство із завданнями та їх виконання

І варіант

Початковий рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

1. Оповідання «Фах» написав французький письменник А. Азімов.

Так / Ні

2. Повість «Мандрівний замок Хаула» Д. В. Джонс належить до:

А наукової фантастики;

Б жанру фентезі;

В пригодницької літератури.

3. Н азвіть ряд, у якому перелічені герої роману К. Функе «Чорнильне

серце»:

А Софі, ______Кальцифер, Майкл;

Б Плейтен, Омейні, Тревіліан;

В Меґі, Феноліо, Елінор.

Середній рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

4. Закінчіть речення.

Наукова фантастика — це…

5. Тема твору К. Функе «Чорнильне серце»:

А відповідальність людини за свої вчинки;

Б значення книги, читання, слова в житті людини, духовне

випробування людини;

В уславлення добра, високих моральних якостей людини.

6. Чому Тревіліан не зміг перемогти в Олімпіаді?

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

7. Співвіднесіть слова і персонажів, які їх промовляють:

А Не слід казати людині: «Ти можеш винаходити нове.

Тож-бо, твори». Набагато розумніше зачекати, поки вона

сама мовить: «Я можу творити і творитиму, хочете ви

цього чи ні».

Б Адже наш світ ніколи не виявляв ні терпіння, ні достат-

нього розуміння до тих, хто відрізняється від нас самих.

На що ж сподіватися тим, хто має блакитну шкіру й уміє

літати?

В …ваше обдарування мені подобається. Воно вселяє життя

в неживі предмети.

1 Пані Пентстеммон;

2 Омейні;

3 Елінор.

8. Н азвіть риси характеру Меґі.

9. Закінчіть речення.

Ідея повісті Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула» — …

Високий рівень

Повна, змістовна відповідь — 3 бали.

10. Виконайте одне завдання на власний вибір.

А Дайте розгорнуту відповідь на питання «Чи вважаєте ви

систему освіти, описану в оповіданні “Фах” правильною?

Чому?

Б Напишіть короткий зміст продовження однієї з історій

(«Фах», «Чорнильне серце», «Мандрівний замок Хаула»),

враховуючи характери персонажів, жанрові особливості

творів.

В Напишіть твір-мініатюру «Мій улюблений твір сучасної

світової літератури».

Г Напишіть твір-мініатюру «Мій улюблений герой сучасної

світової літератури».

Д Дайте розгорнуту відповідь на питання: «Чи згодні ви

з тим, що Софі була невдахою від походження? Чому? Які

риси цієї героїні вас найбільше приваблюють?».

Е Дайте розгорнуту відповідь на питання: «Як ви ставитесь

до Вогнерукого? Чи можна виправдати його зрадництво?

Чому?».

ІІ варіант

Початковий рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

1. Роман «Чорнильне серце» написала німецька письменниця К. Функе.

Так / Ні

2. Оповідання А. Азімова «Фах» належить до:

А жанру фентезі;

Б наукової фантастики;

В детективної літератури.

3. Н азвіть ряд, у якому перелічені герої повісті Д. В. Д жонс «Мандрівний

замок Хаула»

А Софі, Кальцифер, Майкл;

Б Плейтен, Омейні, Тревіліан;

В Меґі, Феноліо, Елінор.

Середній рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

4. Закінчіть речення:

Фентезі — це…

5. Тема твору А. Азімова «Фах»:

А роль науково-технічного прогресу в освоєнні космосу;

Б вибір людиною фаху, свого місця в житті, роль освіти

у формуванні особистості;

В утвердження сили людського інтелекту, самостійності мис-

лення, творчої уяви, моральних цінностей.

6. Чому Хаул не міг закохатись по-справжньому?

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь — 1 бал.

7. Співвіднесіть портрети і персонажів.

А Чоловік за столом підвів голову. Його обличчя, звичайно,

не мало нічого спільного з тим образом, що виринув з гли-

бини Джорджевої пам’яті. У цього ніс був картоплиною,

волосся рідке, підборіддя помережане складками, наче він

раніше був товстун, а тоді зненацька схуд.

Б …виявилася приголомшливо юною, стрункою і чарівною.

Гладке смоляно-чорне волосся облямовувало її схоже

на сердечко обличчя з неймовірної величини очима.

Єдиним, що так-сяк могло би свідчити про її лютість, було

те, як пильно і прямо ці величезні очі оглядали гостей,

немовби визначаючи їм ціну.

В Чуприна сягала йому майже до плечей. Неголена щетина

навколо тоненьких губів була руда… На щоках щетина

в чоловіка була ріденька, мов перший пушок на підборідді

у юнака. Отож рубців вона не закривала — трьох довгих

блідих рубців, через які обличчя … мало такий вигляд,

немовби колись розбилося й тоді його зліпили наново.

1 Вогнерукий;

2 лікар Антонеллі;

3 міс Ангоріан.

8. Н азвіть риси характеру Плейтена.

9. Закінчіть речення.

Ідея роману К.Функе «Чорнильне серце» — …

Високий рівень

Повна, змістовна відповідь — 3 бали.

10. Д ив. варіант І.

V. Ет ап інформув ання учнів про дом ашнє завдання,

інстру ктаж з його виконання

;; Завдання для всього класу

Повторити за підручником визначення та характерні ознаки

літературознавчих понять, вивчених у 7 класі, уміти навести при-

клади з творів.

 

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма) | Додав: uthitel (18.03.2018)
Переглядів: 4013 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: