Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма) |
Урок № 64 Тема: К . Функе «Чорнильне серце». Тема «оживлення» книги у творі. Поєднання уявного і реального світів Мета: перевірити знання основних відомостей про життя та творчість К. Функе, клю- чових подій сюжету роману «Чорнильне серце», допомогти визначити тему твору, його художні особливості (поєднання реального й уявного світів); розви- вати вміння аналізувати прозовий твір, логічне, образне мислення та мовлення учнів; виховувати інтерес до сучасної літератури. Очікувані результати: учні знають основні відомості про життя та творчість К. Функе, пе- реказують основні події сюжету роману та висловлюють враження від про- читаного твору, визначають особливості побудови твору; аргументують власні відповіді, у тому числі за допомогою цитат. Обладнання: ілюстрації до роману, виставка книг К. Функе, фотографії письменниці. Ключові поняття: біографія, роман, тема твору. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Вид уроку: комбінований. Перебіг уроку I. Організаційний етап II. Ет ап усебічної перевірки знань учнів ;; Перевірка домашнього завдання ;; Бліц-інтерв’ю за біографією К. Функе Клас поділяється на «експертів» і «журналістів». «Експерти» займають місце в центрі, «журналісти» по черзі ставлять експертам запитання за вивченою вдома біографією письменниці. Найголовніша вимога — питання мають бути чіткі та лаконічні. III. Ет ап підготов ки учнів до активного та свідомого засво єння нового матеріалу ;; Повідомлення теми нового матеріалу ;; Постановка перед учнями навчальної проблеми Сьогодні ми визначимо тему роману «Чорнильне серце», його художні особливості. ;; Формулювання разом з учнями цілей та завдань вивчення нового матеріалу Отже, сьогодні на уроці ми повинні: 99повторити… 99зрозуміти… 99дізнатися… 99розвинути… ;; Показ практичної значущості вивчення нового матеріалу, мотивація навчальної діяльності «Чорнильна трилогія» К. Функе — одна з улюблених книжок підлітків усього світу. Чи сподобався вам роман К. Функе? Чому? IV. Ет ап засво єння нових знань ;; Повідомлення заздалегідь підготовлених учнів про біографію письменниці (див. електронний додаток) ;; Переказ із коментуванням Перекажіть епізод роману, який вас найбільше вразив, спо- добався вам. Прокоментуйте свій вибір. ;; Робота в парахнад визначенням теми, ідеї роману Визначте тему та ідею твору (учні 1–2 хвилини думають самостійно, усно визначають тему та ідею твору, потім, обго- воривши свої висновки із сусідом по парті й дійшовши спільної думки, роблять відповідні записи в зошиті). Приблизна відповідь Тема роману — значення книги, читання, слова в житті людини; духовне випро- бування людини. Ідея роману — книги мають велике значення в житті людини, несуть знання та мо- ральні цінності, формують особистість. Бути письменником — велика відповідальність. («А план Меґі мала такий: вона вирішила навчитися складати історії, як це робив Феноліо. Вона хотіла навчитися знаходити такі слова, які можна було б читати вголос матері, не по- терпаючи, що з них хтось вийде і що той хтось дивитиметься на неї очима, сповненими туги за домівкою… Як сказав одного разу Мо, писати книжки — це, крім усього іншого, ще й чародіяти».) Але й бути справжнім читачем не менш відповідально та важливо. ;; Робота з епіграфами до розділів роману 1. Перед кожним розділом роману К. Функе додає епіграфи з найбільш відомих дитячих книжок. Яку роль відіграють ці епіграфи? 2. З яких книжок узято епіграфи? (Перелік цих книжок — це список найкращих творів дитячої світової літератури, і це дуже доречно у книзі про книгу.) ;; Фронтальна бесіда 1. Яка подія лежить в основі сюжету роману? («Оживлення» книги.) Яким чином відбувається «оживлення» книги? 2. Які особливості композиції роману ви помітили? (Поєднання уявного і реального світів, детективні елементи (Меґі по- ступово дізнається, куди зникла її мати, чому вони з бать- ком постійно переїжджають тощо), порушення хронології (герої згадують минулі події).) Як вони допомагають роз- крити тему та ідею твору? V. З акріплення нового матеріалу ;; Завдання Доведіть, що роман «Чорнильне серце» належить до жанру фентезі, використовуючи метод «Прес». ;; Рефлексія. Прийом «Мікрофон» Виберіть і продовжте одне з речень на дошці: 1. На уроці я дізнався (дізналась)…; зрозумів (зрозуміла)…; на- вчився (навчилась)… 2. Мені близьке… 3. Мені незрозуміло… 4. Не можу погодитися з тим, що… 5. Якщо порівняти…, то… 6. Найбільші труднощі я відчув (відчула)… VI. Ет ап інформув ання учнів про дом ашнє завдання, інстру ктаж з його виконання ;; Завдання для всього класу Підготувати 12 карток із запитаннями за текстом роману. На тому самому боці картки пишеться відповідь на запитання. | |
Переглядів: 3254 | |
Всього коментарів: 0 | |