Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма)

Урок № 18 Тема: Образи Бріана де Буагільбера, принца Джона, Фрон де Бефа, Моріса де Брасі

Урок № 18

Тема: Образи Бріана де Буагільбера, принца

Джона, Фрон де Бефа, Моріса де Брасі

Мета: продовжувати навчати учнів характеризувати літературних героїв,підкріплюючи

сказане цитатами з тексту; розвивати критичне мислення; сприяти вихованню

позитивних рис характеру в учнів.

Очікувані результати: учні характеризують образи персонажів, виявляють у них ключові

риси, національний і загальнолюдський зміст; порівнюють образи героїв (Бріан

де Буагільбер і Айвенго), виявляють схожість і відмінності між ними; виріз-

няють у прочитаних текстах художні засоби створення образів персонажів,

установлюють функції засобів образотворення.

Ключові поняття: художній образ, засоби образотворення.

Обладнання: тексти роману «Айвенго».

Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок.

Вид уроку: урок-практикум.

Епіграф до уроку

…ти матимеш справу з людьми,

що ніколи не знали ані сорому, ані жалю.

В. Скотт

Перебіг уроку

I. Організаційний етап

II. Ет ап перевірки дом ашнього завдання

III. Ет ап усебічної перевірки знань учнів

;; «Закінчи речення»

1. Напівчернечий, напіввійськовий орден, заснований у 1119 ро-

ці, — це… (орден лицарів храму тамплієрів).

2. На час відсутності … (Річарда Левове Серце) обов’язки короля

виконував … (принц Джон).

3. Записку «Будьте обережні — диявол спущений з ланцюгів»

отримав… (принц Джон).

4. Національність Буагільбера — … (норман).

5. Лицар, що організував напад, щоб одружитися — … (Моріс

де Брасі).

6. В облогу було взято замок — … (Фрон де Бефа).

7. Норманський лицар, що вмів читати, — … (Бріан де Буагільбер).

8. Норман, що зголосився ще раз позбавити волі Річарда Левове

Серце, — … (Вальдемар Фітцурз).

9. Лицар, що «воскрес», — … (Ательстан).

10. Помста Ульріки була спрямована на… (Фрон де Бефа).

11. Слова «Хто в левових пазурах, той знає, що це даремно» на-

лежать… (Вальдемарові Фітцурзу).

12. Вони були сказані… (після нападу на Річарда Левове Серце).

IV. Ет ап підготов ки учнів до активного та свідомого

засво єння нового матеріалу

;; Повідомлення теми нового матеріалу

;; Формулювання разом з учнями цілей та завдань вивчення нового матеріалу

Які завдання ми повинні сьогодні вирішити?

;; Показ практичної значущості вивчення нового матеріалу,

мотивація навчальної діяльності

;; Слово вчителя

Для більшої продуктивності уроку я пропоную вам попра-

цювати в групах. Кожна група отримає картку з завданнями. Ви

повинні проаналізувати образи персонажів твору, дібравши яко-

мога більше прикладів з тексту. З часів Середньовіччя до нас ді-

йшло поняття лицарства. Ви, думаю, також неодноразово чули

від дорослих: «Він вчинив як справжній лицар». А ось про кого

так говорять і чи можна назвати лицарем будь-якого чоловіка, ми

і спробуємо дізнатися сьогодні на уроці.

;; Постановка перед учнями навчальної проблеми

Проаналізуйте літературний диктант і скажіть, про кого

йтиме мова сьогодні на уроці.

V. Ет ап засто сування знань, умі нь, навичок

;; Завдання для роботи учнів у групах

1. Принц Джон

1. Як керував країною принц Джон за відсутності свого брата?

2. Що ви можете сказати про двір принца Джона?

3. Як він ставився до норманів? А до саксів?

4. Проаналізуйте поведінку персонажа під час лицарського тур-

ніру.

5. З якою метою принц Джон улаштував турнір?

6. Чи можна його поведінку назвати шляхетною? Чому?

7. Як ви ставитеся до його змови з Вальдемаром Фітцурзом?

8. Складіть асоціативний кущ «Принц Джон».

2. Бріан де Буагіл ьбер

1. З якою метою Бріан де Буагільбер вступив до ордену лицарів

храму тамплієрів?

2. Що означає той факт, що він змінив свій щит?

3. Чому лицар зрадив короля Річарда?

4. Як героя характеризує змова з Фрон де Бефом та Ательстаном

під час турніру?

5. Чому ми можемо говорити, що ставлення храмовника

до Ребекки ганьбить честь лицаря?

6. Чим намагався виправдати свою натуру Буагільбер? Чи

є пом’якшувальною обставиною життєві розчарування?

7. Складіть асоціативний кущ «Бріан де Буагільбер».

3. Моріс де Брасі

1. Чим сподобалася Ровена Морісу де Брасі?

2. Що він зробив, щоб завоювати серце дівчини?

3. Чому норман став шантажувати Ровену?

4. Як це його характеризує?

5. Складіть асоціативний кущ «Моріс де Брасі».

4. Фрон де Беф

1. Охарактеризуйте поведінку героя під час лицарського турніру.

2. Як відображає сутність Фрон де Бефа його щит з чорною би-

чачою головою та написом «Начувайся, ось я».

3. Яку роль зіграв цей лицар у житті сімї Ульріки?

4. Чому Фрон де Беф узяв участь у нападі на Седрика та його

супутників?

5. Яким показано його замок?

6. Як опис підземелля характеризує Фрон де Бефа?

7. У чому контраст між згадками про християнські святині

та вчинками героя?

8. Складіть асоціативний кущ «Фрон де Беф».

;; Заслуховування виступів представників груп

VI. З акріплення нового матеріалу

;; Проблемне питання

Чи можемо ми назвати цих героїв справжніми лицарями?

Чому?

;; Рефлексія. «Продовж речення»

  • Для мене відкриттям стало…
  • Я вважаю, що справжній лицар…

Для того, щоб бути справжнім лицарем, потрібно…

VII. Ет ап інформув ання учнів про дом ашнє завдання,

інстру ктаж з його виконання

;; Завдання для всього класу

Дібрати цитатний матеріал до образів Ровени та Ребекки.

Відповісти на питання «Чи потрібні лицарі в наш час?».

 

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 7 клас (нова програма) | Додав: uthitel (06.07.2018)
Переглядів: 3669 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: