Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із зарубіжної літератури 5 клас (нова програма)

Урок 19 Тема: Мудрий володар Курумпо (за оповіданням Е. Сетона-Томпсона «Лобо»)

Мета уроку:допомогти учням осмислити зміст ІІ частини оповідання «Лобо»; зосередити увагу на майстерності письменника у зображенні поведінки та звичаїв тварин; розвивати мислення учнів; виховувати спостережливість, кмітливість.

Обладнання: малюнки учнів до оповідання «Лобо», кросворд.

Епіграф:

В житті немає нічого такого, чого слід боятися, є тільки те, що слід розуміти. М. Кюрі.

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань учнів.

1. Усний переказ І частини оповідання «Лобо».

2. Запитання до учнів:

  • Яке враження справила на вас біографія письменника Томпсона?
  • Які риси характеру допомогли йому в досягненні життєвої мети?
  • Чого прагнув Сетон-Томпсон, зайнявшись літературною діяльністю?
  • Яким у вашій уяві постає володар Курумпо?
  • Здавна вовка називають санітаром лісу. Які епізоди оповідання спростовують цю думку?
  • Який літературний твір називається оповіданням?

3. Огляд учнівських малюнків до оповідання «Лобо».

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів, оголошення теми, мети уроку.

ІІІ Робота над змістом оповідання «Лобо» Е. Сетона-Томпсона.

1.Бесіда за запитаннями:

  • За якими законами жила вовча зграя?
  • Чим відрізняються ці закони від Законів Джунглів із казки «Мауглі» Р. Кіплінга?
  • Яка винагорода була оголошена за голову Лобо?
  • Про які звички вовчої зграї ми дізналися у І частині оповідання «Лобо»?
  • Які особливості поведінки вовків свідчать ппро їхній надзвичайний розум?
  • Як зграя Лобо перемогла славнозвісних собак-вовкодавів?
  • Чи справедливою була поразка Теннерея? Доведіть.

2. Словникова робота: дюйм ( 2,54 см), фунт (409,5 г).

3. Читання ІІ частини оповідання «Лобо» ланцюжком.

4. Аналіз за прочитаним.

  • Чому оповідач став учасником подій?
  • Як він готувався до поєдинку з Лобо?
  • Чому його «зусилля йшли нанівець»?
  • Як Лобо вияви свою кмітливість? Розкажіть.
  • Які ще звички вовка спостерігав оповідач?
  • Які почуття викликала у вас впевненість оповідача у перемозі над Лобо, коли мисливець використав приманку?
  • Як Лобо перехитрив самовпевненого мисливця?
  • Як повівся Лобо щодо невідомого пристрою? Розкажіть.
  • Які почуття у оповідача викликав Лобо своєю поведінкою?

5. Робота в зошитах: записати синонімічні словосполучення до слова «Лобо», використані автором.

IV Підсумок уроку.

1. Розгадування кросворда за змістом оповідання «Лобо»

По горизонталі:

1) Літера, у формі якої ставили пастки.

2) Пристрій для відлову тварин.

3) Дерево, з назвою якого пов’язана назва гори.

4) Вид прозового твору.

5) Ім’я білої вовчиці.

6) Винуватиця загибелі Лобо.

7) «Моральна сила отари».

8) Матеріал, з якого зроблений капкан.

9) Представник тих, з чиїм життям перепліталось життя вовків.

Відповіді: Ен. Капкан. Кедр. Оповідання. Бланка. Подруга. Цап. Сталь. Скотар.

По вертикалі:

1) Мотузка для відлову тварин.

2) Представник народу, який називав Лобо Володарем.

3) Назва країни, природа якої полонила Е. Сетона-Томпсона.

4) Ім’я мисливця-невдахи.

5) Професія людини, яка вивчає тварин.

6) Назва тваринницької ферми у Курумпо.

7) Кількість вовків у зграї Лобо.

Відповіді: Ласо. Мексиканець. Канада. Теннерей. Зоолог. Ранчо. П’ять.

2. Робота з епіграфом уроку.

V Домашнє завдання: скласти простий план ІІ частини оповідання «Лобо».

Категорія: Конспекти уроків із зарубіжної літератури 5 клас (нова програма) | Додав: uthitel (26.06.2018)
Переглядів: 545 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: