hyipazart.com
Головна » Файли » Нормативна база освіти » Навчальні програми

Факультатив "ПАРОНІМИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ"
[ СКАЧАТЬ ФАЙЛ ИЗ СЕРВЕРА (225.0Kb) ]
26.02.2014, 19:51
ПАРОНІМИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Курс факультативу (спецкурсу, курсу за вибором) «Пароніми української мови» має на меті заглибитися в таїну слова, більш досконало познайомити з таким мовним явищем, як пароніми, та його проявами — паронімією, квазіпаронімією. Учні дізнаються про обставини вживання паронімів, їх значення для розвитку української та інших мов. Знайомлячись із паронімічними рядами, особливостями їх утворення, учні будуть збагачуватися духовно, творчо удосконалюватися, інтелектуально вивищуватися, а значить, саморозвиватися, збагачувати свою мову та мовлення, що сприятиме формуванню їх як цікавих особистостей у будь-яких суспільних ситуаціях. Факультативний курс (спецкурс, курс за вибором) «Пароніми української мови» спрямований на розвиток мовленнєвої компетентності учнів, на розширення їх мовного запасу, на розвиток уміння застосовувати набуті знання в будь-яких мовленнєвих ситуаціях.
Прослухавши курс «Пароніми української мови», учні повинні знати:
Явища паронімії, парономазії, квазіпаронімії.
Орієнтуватися в основних термінах, зв’язаних з явищем паронімії.
Учні повинні вміти:
Знаходити пароніми в запропонованих текстах.
Робити їх детальну характеристику.
Курс факультативу (спецкурсу, курсу за вибором) розрахований на учнів ІІ ступеня навчання спеціалізованих гуманітарних шкіл.
5-ті класи — з розрахунку 2 години на тиждень, усього 68 годин, саме того вікового періоду, коли в основному курсі мови вивчається розділ «Лексика», до якого і входять пароніми. Також програма може бути використана в 9 класі загальноосвітніх шкіл, коли закінчується знайомство з основними розділами української мови. Перспективне вивчення факультативного курсу «Пароніми» в класах з поглибленим вивченням української
мови — 8–12.

Категорія: Навчальні програми | Додав: uthitel
Переглядів: 347 | Завантажень: 406 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: