Головна » Файли » Нормативна база освіти » Навчальні програми

ФАКУЛЬТАТИВ «НАРОДНА ДРАМА»
[ СКАЧАТЬ ФАЙЛ ИЗ СЕРВЕРА (105.9Kb) ]
26.02.2014, 19:37

ФАКУЛЬТАТИВ «НАРОДНА ДРАМА»

Пояснювальна записка

Факультатив «Народна драма» спрямований на підвищення ролі театрального мистецтва у формуванні учнів як творчих особистостей, на глибше знайомство їх з народною драмою як видом мистецтва, яке сприяє підвищенню рівня естетичної культури як тих, кого навчаємо, так і тих, хто навчає, а значить формує естетичну культуру шанувальників театрального мистецтва. Адже народна драма складає великий пласт усної народної творчості.

Через неї люди виражали свій погляд до краси, до вміння відзначати святе, до внутрішнього збагачення, цим самим скрашуючи своє нелегке повсякденне життя різними театральними дійствами.

Ще Я. А. Коменський приділяв велику увагу театру як важливому чиннику системи виховання учнів. У Законі про театральні вистави він писав: «Треба навчати дітей спостерігати відмінність у мові, вміти одразу реагувати на цю відмінність, робити пристойні

рухи, тримати обличчя й руки та й усе тіло відповідно до обставин, змінювати й пристосовувати голос словом, проводити будь-яку роль пристойно».

Мета факультативу:

1. Поглибити та розширити знання учнів з українського народознавства.

2. Підвищити інтерес дітей до народної творчості загалом та українського народного драматичного мистецтва зокрема.

3. Розвивати естетичні смаки, акторські здібності молоді, уміння триматися перед глядачами, слухачами, володіти аудиторією.

4. Формувати організаторські навички.

Програма може бути використана для проведення факультативних занять у класах з поглибленим вивченням української літератури (11 класи) або для організації навчальної роботи курсу за вибором з учнями 9,10 класів, де народна драма вивчається в курсі української літератури.

Категорія: Навчальні програми | Додав: uthitel
Переглядів: 437 | Завантажень: 244 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: