Головна » Файли » Нормативна база освіти » Навчальні програми

ФАКУЛЬТАТИВ «ЛІТЕРАТУРА ЯК МИСТЕЦТВО СЛОВА»
[ СКАЧАТЬ ФАЙЛ ИЗ СЕРВЕРА (95.0Kb) ]
26.02.2014, 15:32
ФАКУЛЬТАТИВ «ЛІТЕРАТУРА ЯК МИСТЕЦТВО СЛОВА»
Пояснювальна записка
Викладання літератури сьогодні вимагає виховання в учнів здатності повноцінного сприймання емоційно-образної специфіки того чи іншого літературного твору, сприяє їх життєвій самотворчості.
«Елементи образного мислення допомагають глибше усвідомити сутність подій, явищ, загалом світу в його багатогранності.
А твори мистецтва, зрештою, дають у художній формі знання тих самих явищ, подій, людського життя. Лише пізнання йде від одиничного, конкретного до загального, а емоціям і почуттям належить тут провідна роль», — зазначає дослідник В. Я. Неділько.
Виховання читача має суттєве значення для розвитку і самого існування літератури як виду мистецтва слова. Воно має бути і безперервним процесом духовного збагачення учнів. «Думки, почуття, пам’ять читачів — це те середовище, у якому живе твір мистецтва, і без цього середовища він існувати не може», — зауважують дослідники Т. Ф. Бугайко, Ф. Ф. Бугайко.
Основним засобом літератури як мистецтва слова, її «будівельним матеріалом» є образна мова. У живій емоційній мові кожне слово має свою інтонацію. Це своєрідні словесні «жест і міміка». Вони й надають мові енергію, емоційне забарвлення.
«У будь-якому літературному творі головним є образ, ліричний герой, персонаж, — зауважує науковець Ф. Д. Пустова. Непохитність цього засвідчують вся історія розвитку мистецтва слова, численні люди й «революції» в поетиці. А будівельним матеріалом для ліплення образів незмінно залишається художня мова.
Непорушною істиною є й те, що естетичну насолоду, виховну дію художнього твору відчуває лише читач високої культури, який має розвинене асоціативне мислення, відтворювальну уяву, емоційну чутливість».
Прослухавши факультатив, учні повинні знати:
• усі види і роди літературних жанрів;
• тропи, які допомагають робити мову більш образною, емоційно-забарвленою, естетично-витонченою;
• різні види аналізу літературного твору;
Учні повинні вміти:
• застосовувати набуті теоретичні знання на практиці;
• виконувати нестандартні види письмових робіт;
• здійснювати розгорнутий аналіз твору художньої літератури;
Курс факультативу розрахований на учнів 9–11 класів як класів універсальних, так і класів з поглибленим вивченням української літератури.
Категорія: Навчальні програми | Додав: uthitel
Переглядів: 633 | Завантажень: 309 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: